2 - 4 червня в столиці Данії Копенгагені відбувся Європейський конгрес анестезіологів «Euroanesthesia - 2018». Даний щорічний захід відбувається під егідою Європейської асоціації анестезіологів і є одним з найбільших професійних форумів анестезіологів у світі. Цього року конгрес об’єднав до 6000 провідних фахівців з усього світу.

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені
П. Л. Шупика не лишилася осторонь – її співробітники взяли активну участь в роботі Конгресу.

У цьому році «Euroanesthesia - 2018» стала безпрецедентною подією для клінічних ординаторів кафедри – одразу троє отримали змогу відвідати захід та розширити свої знання і навички, зокрема Назар Белей, Оксана Бейсюк (переможниця тревел-гранту від Європейської асоціації анестезіологів) та Світлана Пащенко (переможниця конкурсу молодих вчених від Асоціації анестезіологів України).

Клінічний ординатор Назар Белей представляв кафедру в офіційній програмі конференції із доповіддю на тему «Невідкладна допомога в умовах хронічних катастроф», де висвітлював український досвід функціонування прифронтових лікарень у конфлікті на Донбасі.

Матеріал, представлений в доповіді, ґрунтувався на дослідженнях, які провів Н. Белей в госпіталях прифронтових зон і викликав жвавий інтерес присутніх, про що свідчила постсекційна дискусія, яка тривала близько п'ятнадцяти хвилин.

Окремим стендом на конференції, Асоціацією анестезіологів України, був представлений процес післядипломної освіти у нашій країні в області анестезіології та інтенсивної терапії.

Окремий постер на даному стенді був підготовлений кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії і відображав діяльність НМАПО імені П.Л. Шупика в галузі післядипломної освіти серед лікарів інтернів та практикуючих анестезіологів і лікарів інтенсивної терапії, як провідного центру академічної та методологічної роботи в галузі післядипломної освіти лікарів.

Участь кафедри анестезіології та інтенсивної терапії в конгресі «Euroanesthesia - 2018», дозволила клінічним ординаторам кафедри не тільки розширити свої знання та ознайомитися з новими тенденціями в анестезіології, але сприяла популяризації нашої Академії в середовищі європейських анестезіологів і розширила їх уявлення про рівень післядипломної освіти в Україні.