7 – 8 червня 2018 року у м. Київ відбувся Конгрес з міжнародною участю «Якість первинної медичної допомоги в ракурсі реформи» в рамках 100-річчя Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.

Захід був організований Українською асоціацією сімейної медицини під патронатом Академії.

Конгрес розпочали вітальними словами заступники голови Комітету ВР України з питань охорони здоров'я О. Мусій та І. Сисоєнко, проректор НМАПО імені П. Л. Шупика, професор О. Толстанов, директор Інституту сімейної медицини, професор О. Шекера, президент УАСМ, завідувач кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини, професор Л. Матюха.

У роботі конгресу активну участь взяли представники Академії професор Л. Хіміон, професор Н. Медведовська, професор О. Коваленко, професор С. Зайков, професор А. Косаковський, професор І. Зозуля, професор Т. Насонова, декан терапевтичного факультету доцент С. Кушніренко та ін.

З цікавими презентаціями виступили провідні науковці та фахівці з сімейної медицини інших країн: М. Шані – сімейний лікар, президент Ізраїльської Асоціації сімейної медицини, член EGPRN, (Ізраіль); Ф. Кареллі – професор Міланського університету, сімейний лікар, член правління Європейської асоціації викладачів сімейної медицини EURACT (Італія); Д. А. В. Куна – сімейний лікар, член EURACT (Португалія);  С. Сан – сімейний лікар, член Французької асоціації молодих сімейних лікарів-науковців, координатор міжнародної програми обміну сімейних лікарів Васко Де Гама у Франції (Франція); Н. Веспетал – лікар загальної практики-сімейний лікар, волонтер (США), член асоціації сімейних лікарів м. Києва та Київської області.

У своїх виступах іноземні гості ділилися досвідом своїх країн щодо розвитку сімейної медицини з використанням принципів доказовості, а також принципами організації власної клінічної практики, які можуть покращити якість роботи сімейного лікаря в Україні.

Серед актуальних питань, що були розглянуті у ході конгресу: впровадження доказового скринінгу в Україні; актуальні питання гематології, офтальмології, діабетології, пульмонології тощо у межах компетенції сімейного лікаря; порядок формування спроможних мереж ПМСД; розвиток телемедицини, медичного підприємництва; впровадження результатів наукових досліджень в практику сімейного лікаря та багато іншого. Крім того, співробітниками кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги було проведено 5 майстер-класів на секції «Лабораторія практичних навичок».

Голова Комітету ВР України з питань охорони здоров'я О. Богомолець привітала учасників Конгресу та взяла участь у нагородженні сімейних лікарів та сімейних медичних сестер–волонтерів АТО.

Актуальність проведеного заходу було підтверджено присутністю слухачів із усіх куточків України. По закінченні Конгресу всі учасники отримали відповідні сертифікати.