2 травня 2018 р. професором Гарвардського університету V. Poylin, лідером світового рівня у галузі лапароскопічної колопроктології, було проведено позачерговий майстер-клас з лапароскопічної хірургії раку ободової кишки на кафедрі хірургії і проктології Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика.

На відкритті тренінгу виступив професор кафедри хірургії і проктології д. мед. н. А. Кебкало, який у своїй доповіді порівняв методики проведення оперативних втручань вітчизняної та Гарвардської хірургічної школи і відмітив необхідність більш тісної регулярної співпраці для покращення результатів лікування пацієнтів в Україні.

Під час майстер-класу було проведено дві лапароскопічні геміколектомії, а в перерві між ними прооперовано пацієнта з хронічним трансфінктерним парапроктитом. Оперативні втручання паралельно транслювались в аудиторію лікарям хірургічних відділень Київської обласної клінічної лікарні та Київської області, а також слухачам, інтернам та аспірантам кафедри, де вони могли в онлайн-режимі задавати питання та обговорювати з професором V. Poylin технічні аспекти оперативного втручання.

Учасниками практичного заходу стали асистенти кафедри к. мед. н. А. Рейті і В. Гордовський, досвідчені хірурги, які мають великий стаж практичної роботи. У ході проведеного майстер-класу учасники змогли підвищити рівень власних професійних знань, а також освоїти передові методики проведення лапароскопічної геміколектомії.

У ході зустрічі було розпочато наукову співпрацю між НМАПО імені П. Л. Шупика та Harvard Medical School.