10 - 12 травня 2018 року в Тбілісі (Грузія) відбувся ІІІ Освітній курс Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету «Сучасні підходи до лікування цукрового діабету та ускладнень захворювання».

Міжнародний склад лекторів включав провідних діабетологів Європи, в тому числі професорів: Симону Фронтоні (Рим, Італія), Соломону Тесфайе (Шефілд, Великобританія), Сігні Рейгсдорф (Стокгольм, Швеція) та інших.

У якості лектора був також запрошений і завідувач кафедри діабетології Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика, чл.-кор. НАМН України професор Борис Маньковський, який представив лекції, що стосуються нових можливостей профілактики серцево-судинних захворювань і ураження очей у пацієнтів, що страждають на цукровий діабет.

Для участі у Курсі зареєструвалися понад 300 лікарів з багатьох країн Центральної і Східної Європи і Центральної Азії. Приємно відзначити, що лікарі, які брали участь у Курсі, вільно володіли англійською мовою, активно задавали питання і не потребували синхронного перекладу.

Подібні Освітні курси Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету є невід'ємною частиною післядипломної освіти лікарів в галузі діабетології і важливо відзначити, що науково-педагогічні працівники Академії постійно беруть активну участь у цих важливих освітніх заходах.