Вже стало доброю традицією зустрічатися на Вінничині в середині травня і обговорювати актуальні питання здоров’я жінки, які завжди залишаються у центрі уваги акушерів-гінекологів.

Але цього разу дозвольте  згадати видатних вчених, лікарів і громадських діячів у нашій галузі, яких подарував світові славетний Вінницький медичний університет імені М. І. Пирогова. Це Сольський Яків Порфирович (1923-2009) (доктор медичних наук, професор в галузі акушерства та гінекології, автор понад 400 наукових праць, у т. ч. 24 монографій); Ольга Василівна Булавенко (завідувачка кафедри акушерства і гінекології №2 Вінницького медичного університету імені М. І. Пирогова, професор, доктор медичних наук); Дмитро Геннадійович Коньков (професор кафедри акушерства і гінекології №1 Вінницького медичного університету імені М. І. Пирогова, доктор медичних наук);Сорочинська-Кириленко Раїса Миколаївна (лікар акушер-гінеколог вищої категорії, організатор охорони здоров'я, заслужений лікар України, народний депутат України).Раїса Миколаївна особисто взяла участь у конференції.

Організували цей захід:

• Міністерство охорони здоров’я України;
  • ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України»;
  • Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова;
  • ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України»;
  • Українська асоціація медичних освітніх стимуляційних технологій.

Завідуюча кафедрою акушерства, гінекології та перинатології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика Ольга Горбунова у співавторстві з доцентом кафедри, кандидатом медичних наук Христиною Зарічанською підготували доповідь: «Оптимізація прегравідарної підготовки жінок із вагінальним кандидозом на тлі папіломавірусної інфекції», в якій розповіли про результати власних клінічних досліджень доцільності, ефективності та безпечності застосування препарату «Флузамед» (виробник: К.О. «РомфармКомпані С.Р.Л.» Румунія; діюча речовина: fluconazole – 150 мг, одна капсула тверда) у лікуванні жінок із вагінальним кандидозом на тлі папіломавірусної інфекції під час прегравідарної підготовки. Дослідження проведено за сприяння фармацевтичної компанії «World Medicine».

Але краще лікування може бути тільки ефективна профілактика. Тому Всесвітньою організацією охорони здоров'я в «Глобальній стратегії профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, та боротьби з ними на 2006–2016 роки» виділяється поняття «безпечна статева поведінка» (безпечний секс), що включає в себе:

• правильне і систематичне використання чоловічих і жіночих презервативів;
  • правильне застосування місцевих бактерицидних засобів, антисептиків, які значно знижують, але повністю не усувають ризик зараження;
  • періодичне обстеження за допомогою клінічної та лабораторної діагностики;
  • у разі діагностування інфекції (або підозри на її наявність) спеціалізоване лікування;
  • статева стриманість;
  • обов’язкове повідомлення статевих партнерів;
  • вакцинація проти онкогенних вірусів гепатиту B і папіломавірусу людини.