20 квітня 2018 року завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика, д.мед.н., доцент С. Саволюк на запрошення міського осередку Асоціації хірургів України в місті Кривий Ріг взяв участь в роботі науково-практичного семінару «Сучасні технології в хірургії», який відбувся на базі комунального закладу Криворізька міська клінічна лікарня № 2 Дніпропетровської ОДА.

Головна мета виступу доцента С. Саволюка - це презентація досвіду хірургічної клініки кафедри хірургії та судинної хірургії в виконанні лапароскопічних втручань широкого спектру (близько 3000 операцій) в абдомінальній хірургії, колопроктології та онкохірургії, герніології та баріатрії з оприлюдненням узагальнених результатів впровадження в рутинну роботу хірургічної клініки протоколів хірургії швидкого відновлення (Fast Track Surgery), особливості використання сучасного електрохірургічного обладнання в контексті надійності гемостазу, безпеки щодо електротермічних ушкоджень навколишніх тканин, в першу чергу електрозварювання живих біологічних тканин, досвід застосування якого в клініці кафедри хірургії та судинної хірургії є найбільшим в Україні.

Поряд з представленням лекційного матеріалу доцент С. Саволюк представив та прокоментував клінічні відеоматеріали запису лапароскопічних втручань з приводу гострого та хронічного холециститу, гострого апендициту, пахвинної грижі та грижі стравохідного отвору діафрагми, перфоративної виразки 12-палої кишки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, лапароскопічної дистальної резекції підшлункової залози та лапароскопічної гастроплікації з приводу морбідного ожиріння, головною відмінністю яких є імплементація протоколу хірургії швидкого відновлення. Проведення телемарафону з одночасним коментуванням відеоматеріалу в аудиторію, яку представляли 100 фахівців різних хірургічних спеціальностей, сприяло активному залученню до жвавої дискусії та активного обговорення, що безперечно підвищує якість та ефективність безперервного навчання на робочому місці, мотивуючи до подальшого професійного зростання та залучення слухачів на навчання на програмних циклах кафедри хірургії та судинної хірургії, постійно розширюючи географію своїх курсантів, саме тому співробітники кафедри постійно беруть участь та організовують подібні заходи науково-практичного спрямування, вирішуючи, таким чином, проблему з наповнення циклів тематичного удосконалення впродовж навчального року.