17 квітня 2018 р. у НМАПО імені П. Л. Шупика відбулося урочисте відкриття Центру симуляційних методів навчання (ЦЕСИМЕН). На церемонії були присутні ректор академік НАМН України Юрій Вороненко, перший проректор чл.-кор. НАМН України Юрій Вдовиченко, проректор з науково-педагогічної роботи професор Олександр Толстанов, проректор з АГР Юрій Сохань, декани факультетів та директори навчально-наукових інститутів, представники структурних підрозділів Академії, а також представники міжнародних компаній виробників медичного обладнання Olympus, Laerdal, CIA, які допомагали в устаткуванні Центру.

Центр симуляційних методів навчання є неоціненним засобом удосконалення і покращення навчання інтернів та слухачів, ефективним механізмом зменшення помилок під час хірургічних втручань, надання медичних рекомендацій та в межах загальної практики.

Під час церемонії відкриття в. о. директора ЦЕСИМЕН доцент Андрій Ткаченко ознайомив гостей з навчальними класами та обладнанням Центру. Детальніше тут

На урочистому брифінгу професор Юрій Вороненко зазначив, що історія симуляційних методів навчання у медицині бере свій початок у Франції ще з ХVIII століття, коли були застосовані перші акушерські фантоми. Інтерактивними ж симуляторами ми завдячуємо авіації, яка використовувала їх для навчання пілотів у реалістичних, але безпечних умовах. У нашій Академії процес започаткування та розбудови зайняв три роки – від першого обговорення на засіданні вченої ради у 2015 році. Ректор подякував всім причетним за матеріально-технічну, аналітичну та консультативну підтримку. А також закликав викладачів активно запроваджувати симуляційне навчання в межах циклів, які вже проводяться.

На брифінгу також виступили почесні гості, які допомагали у створенні Центру, серед них – Анатолій Колесников, з компанії «Оніко», яка є офіційним представником компанії «CIA» в Україні. Він зазначив, що у запровадженні симуляційної медицини найбільш ефективним підходом є саме створення Центру, який дозволяє максимально реалістично відтворити умови роботи в клініці.

Олександр Черкашин, з компанії «Ксенко», яка є офіційним представником компанії «Laerdal», висловив думку, що міжгалузева співпраця – це запорука ефективного  розвитку і побажав успіху у реалізації постійного виклику – забезпеченні висококваліфікованими фахівцями медичної галузі. Пан Черкашин закликав до вступу в Асоціацію симуляційних центрів.

Віталій Клишня, директор представництва «Olympus» Європа по країнам СНД, відзначив плідну 5-річну співпрацю з Академією та висловив сподівання на ефективне продовження. Також Центр стимуляційних методів навчання отримав від компанії цінний подарунок – симулятор проведення колоноскопії.

Доцент кафедри терапії та ревматології Лілія Іваницька поділилася враженнями від тренінгу з викладання у ЦЕСИМЕН, за її словами, це було цікаво і корисно для всіх учасників курсу.

Насамкінець академік Юрій Вороненко висловив побажання, щоб уже  найближчим часом всі інтерни Академії мали можливість відпрацьовувати практичні навики з серцево-легеневої реанімації на базі Центру симуляційних методів навчання.

Медична симуляція є унікальним явищем, оскільки вона постійно розвивається, охоплюючи медичні операції, догляд за пацієнтом і клінічний   простір, а в майбутньому вийде на такий рівень, який дозволить усунути межі між цими секторами медицини.