13 квітня 2018 р. відбулося засідання «круглого столу» Комітету Верховної Ради України  з питань охорони здоров’я на тему: «Напрями розвитку системи організації стоматологічної допомоги в Україні». Участь у заході взяли народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України та інших зацікавлених  міністерств  і відомств, обласних державних адміністрацій, Національної академії медичних наук України, провідних наукових медичних установ та навчальних закладів вищої освіти, громадських організацій, а також фахівці, експерти і  представники ЗМІ.

У заході активну участь взяли науковці НМАПО імені П. Л. Шупика: проректор з науково-педагогічної роботи  О. Толстанов, директор Інституту стоматології О. Дорошенко, завідувач кафедри стоматології О. Павленко, професор  кафедри стоматології І. Мазур, завідувач кафедри ортопедичної стоматології  В. Біда, завідувач кафедри терапевтичної стоматології Г. Білоклицька, завідувач кафедри стоматології дитячого віку І. Трубка , професор кафедри ортопедичної стоматології  П. Леоненко, доцент кафедри ортопедичної стоматології  В. Радько та  викладачі Інституту.

На круглому столі були представлені наступні доповіді:

«Роль та місце стоматологічної служби на первинній ланці медичної допомоги:  галузеві  стандарти  у  сфері охорони  здоров' я (О. Павленко – д.мед.н.,  професор, заслужений діяч науки і техніки, віце-президент ГО «Асоціація стоматологів України»);

«Стратегічні напрямки розвитку стоматологічної галузі України» (І. Мазур – д.мед.н., президент ГО «Асоціація стоматологів України»);

«Про спеціальність лікаря-пародонтолога в Україні» ( Г. Білоклицька - д.мед.н.,  професор, заслужений діяч науки і техніки, президент  ВГО «Асоціація лікарів-пародонтологів  України»);

«Сучасні виклики та вимоги щодо неперервного професійного розвитку лікарів-стоматологів» (О. Дорошенко - д.мед.н.,  професор,).

У ході зустрічі були обговорені основні проблеми щодо стратегічних напрямків розвитку стоматологічної галузі, зокрема, запровадження лікарського самоврядування, імплементації законодавства щодо державних фінансових гарантій надання медичних послуг та про підвищення доступності і якості медичного обслуговування  у сільській місцевості, запровадження спеціальності «лікар-пародонтолог», а також питання післядипломної освіти та науки в Україні (підготовка фахівців стоматологічного профілю, післядипломної освіти, безперервного професійного розвитку, поглиблення фундаментальних наукових досліджень у цій сфері.

Під час заходу голова Комітету Ольга Богомолець нагородила почесною відзнакою «Орден святої Аполонії» за досягнення в розвитку стоматології, професіоналізм, милосердя та з нагоди святкування 100 річчя української стоматологічної школи завідувача кафедри стоматології Інституту стоматології НМАПО імені П. Л. Шупика д.мед.н., професора О. Павленка.