1-2 березня 2018 року у Києві відбувся ІІ Всеукраїнський конгрес «Мистецтво лікування: від керівництв до практики», присвячений вибраним питанням внутрішньої медицини та  неврології.

Науковці О. Барна, О. Хаустова, Т. Колесник, О. Волошина,  С. Бурчинський, Т. Буднік, Л. Юдіна, Т. Бенца, Т. Кірєєва та інші в перший день конференції у своїх доповідях підняли актуальні питання, об’єднавши їх у декілька категорій: психосоматика, депресія, якість життя; тривога і депресія під маскою соматичної патології; ведення захворювань та станів, спричинених інфекцією; вибрані питання внутрішньої медицини; лікування та профілактика серцево-судинних захворювань; лікування та профілактика внутрішніх хвороб.

З доповіддю на тему: «Психовегетативні розлади у пацієнтів із хворобою дрібних церебральних судин» виступила д.мед.н., доцент кафедри неврології №1 Тетяна Насонова, акцентуючи увагу передусім на  розповсюдженість розладів,  а також на сам термін «психовегетативні розлади», що об’єднує велику кількість симптомів, найпоширенішими серед яких є тривога, відчуття внутрішнього напруження, порушення сну, роздратованість, неадекватні та різні за модальністю емоційні реакції.

Тетяна Іванівна підкреслила, що прогноз при даному діагнозі більшою мірою буде залежати від вікової групи пацієнта, обсягу ураження, супутніх захворювань і своєчасності терапії. Якщо проігнорувати розвиток хвороби, то може розвинутися недостатність, яка призведе до більш серйозних наслідків, ніж психовегетативні розлади. Доповідач наголосила, що від стану  судин залежить здоров'я всього організму, тому варто приділити увагу не тільки правильно підібраному лікуванню, але й профілактичним заходам. Варто пам'ятати, що хвороба дрібних церебральних судин — серйозне захворювання, яке потрібно відразу лікувати. Чим раніше буде призначена терапія, тим більша ймовірність уникнути небажаних ускладнень.

Відвідувачі конгресу мали можливість не тільки отримати інформацію від провідних експертів медичної галузі та задати їм запитання, що цікавили найбільше, а також пройти безкоштовне обстеження (серед яких ліпідограма, глюкометрія, УЗД колінних суглобів, денситометрія, розрахунок індивідуального серцево-судинного ризику за модифікованою шкалою SCORE). По закінченню, бажаючі мали нагоду взяти участь у майстер-класі з юлайзеротерапії та отримати сертифікати.