1-3 березня 2018 року в м. Трускавець, готель «Ріксос-Прикарпаття», НМАПО імені П.Л. Шупика спільно з Асоціацією педіатрів України та Міжнародною академією медичної освіти провели науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Другий академічний симпозіум з педіатрії», яка була присвячена до 100-річчя заснування Академії.

У роботі заходу активну участь взяла кафедра офтальмології Академії. У межах конференції прочитано показову лекцію: «Дайджест інновацій в діагностиці та лікуванні синдрому сухого ока у дітей» (завідувачем кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика, головою правління ВГО «Асоціація дитячих офтальмологів та оптометристів України», професором Сергієм Риковим).

Слухачам були запропоновані впроваджені на кафедрі світові стандарти діагностики та лікування захворювань передньої поверхні ока. Ретельно розглянуті класичні ознаки симптомокомплексу «синдрому сухого ока», їх диференційні та особливі критерії, основні класифікаційні схеми та особливості клінічного перебігу цих захворювань у дітей. В кінці лекцій були обговорені клінічні приклади та складні випадки, надані відповіді на численні запитання.

Перспективи подальшого запровадження практики проведення міждисциплінарних науково-практичних конференцій у форматі обміну досвіду між лікарями різних напрямків, які постають з потреб сьогодення та в умовах інтеграції України в європейський простір, сприяють підвищенню освітньо-кваліфікаційної характеристики лікарів різних спеціальностей та педагогів, ознайомленню їх з основними напрямками офтальмологічної допомоги хворим, принципами диференційної діагностики та методами лікування основних офтальмологічних захворювань у дитячого та дорослого населення.