25 січня 2018 р. співробітники кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика взяли участь у конференції «Перспективи та проблеми впровадження надання замісної підтримуючої терапії на рівні первинної медичної допомоги», що відбулася у м. Київ під керівництвом голови Української асоціації сімейної медицини, завідувача кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги професора Л. Матюхи за участі та підтримки ГО «Українська асоціація сімейної медицини», ГО «Асоціація сімейних лікарів м. Києва», ГО «Асоціація сімейних лікарів Київської області» та МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Конференція була присвячена актуальним питанням надання інтегрованої медико-соціальної допомоги пацієнтам з опіоїдною залежністю, складність ведення яких полягає не лише у медичній та соціальній значущість наркозалежності, а й у тому, що практика вживання ін’єкційних наркотиків створює величезний ризик поширення ВІЛ-інфекції, туберкульозу та інших інфекційних захворювань у середовищі людей, які вживають наркотики ін’єкційно.

Зі вступним словом професор Л. Матюха висвітлила актуальність проблеми вживання наркотиків шляхом ін’єкцій, синдрому залежності від психоактивних речовин, окресливши можливі шляхи вирішення питання наркозалежності системою охорони здоров’я України та роль первинної медичної допомоги в інтегрованому веденні пацієнтів з опіоїдною залежністю.

Під час конференції свої доповіді презентували провідні спеціалісти з цих питань: В. Коломієць (керівник проекту «Покращення якості та стійкості медикаментозного підтримувального лікування в Україні», що реалізується МБФ «Альянс громадського здоров’я») представив доповідь «Замісна підтримуюча терапія: стан та перспективи розвитку»; к. мед. н. В. Ярий (головний лікар Київської міської наркологічної лікарні «Соціотерпія») прочитав лекцію на тему «Проблемні питання впровадження замісної підтримуючої терапії в практику первинної ланки». З основними принципами інтегрованого лікування наркозалежних у закладах первинної медичної допомоги ознайомив слухачів д. мед. н. С. Дворяк (Інститут громадського здоров’я), асистент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги к. мед. н. Л. Матвієць узагальнила перші результати впровадження замісної підтримуючої терапії в практику лікарів первинної ланки та окреслила виявлені проблеми у доповіді «Перспективи та труднощі впровадження надання замісної підтримуючої терапії в практику лікарів загальної практики – сімейних лікарів», а доцент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги к. мед. н. Г. Бацюра висвітила питання розповсюдження інфекційних захворювань у своїй доповіді «Сучасна діагностика та лікування вірусних гепатитів».

У заході також взяли участь представники ГО «Надія та довіра» Т. Лебідь, В. Крищенко (співробітник національної гарячої лінії з питань замісної підтримуючої терапії) та В. Лаврин (представник ГО «Вертикаль», що надає психо-соціальну допомогу наркозалежним та їх родинам), а також директор медичного центру «Сучасна медицина» В. Заіка. Керівник департаменту менеджменту УАСМ К. Надутий ознайомив слухачів з проектом методичних розробок з визначення індикаторів якості надання первинної медичної допомоги лікарем загальної практики - сімейним лікарем.

Завершилась конференція майстер-класом «Нові підходи до лікування синдрому сухого ока», яку провела професор кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги д. мед. н. Н. Медведовська.