20 грудня у м. Одеса  відбулося  чергове засідання Кардіоклубу під керівництвом кафедри кардіології НМАПО імені П.Л. Шупика.Основною темою проведеного заходу була«Імплементація міжнародних рекомендацій та протоколів в роботу кардіолога».

Відкриття  засідання  розпочалося з виступу головного лікаря Одеського обласного кардіологічного диспансера МОЗ України д.мед.н., професора С. Андрієвської «Стан кардіологічної служби Одеської області в період реформи медицини».

Під час цього заходу лікарі мали можливість прослухати наступні  майстер-класи:

- «Імплементація рекомендацій експертної ради Асоціації аритмологів України з ІХС», «Імплементація міжнародних рекомендацій з первинної профілактики ішемічного інсульту», «Імплементація міжнародних рекомендацій з артеріальної гіпертензії. Ділова гра» - завідувач кафедри кардіології НМАПО імені П.Л.Шупика д.мед.н., професорМ. Долженко;

- «Лікування пневмонії у кардіологічного хворого», «Імплементація міжнародних рекомендацій з бронхіальної астми. Ділова гра»  - доцент кафедри фтизіатрії та пульмонології НМАПО імені П.Л. Шупика к.мед.н. Л. Юдіна;

- «Імплементація міжнародних рекомендацій з ХОЗЛ в практиці кардіолога. Ділова гра» - доцент кафедри клінічної лабораторної імунології та алергології НМАПО ім. П. Л. Шупіка Л. Осіпова;

- «Імплементація міжнародних рекомендацій з профілактики серцево-судинних захворювань. Ділова гра» - завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ДЗ «ДМА МОЗУ» д.мед.н., професор Т. Колесник.

Учасники зустрічей мали можливість обговорити питання правильного  формулювання діагнозу з адекватною оцінкою розвитку небажаних серцево-судинних подій.

Детально було розкрито питання профілактики серцево-судинних захворювань та на розборі клінічного випадку показано, як запобігти розвитку тяжких серцево-судинних подій.

Лікарі висловлювали вдячність лекторам за надання сучасних актуальних даних щодо питань підходів до діагностики, лікування, реабілітації пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, а також організаторам за проведення заходу.

Після закінчення засідання, лікарі отримали відповідні сертифікати за участь в Кардіоклубі.