Протягом грудня 2017 року, на прохання Донецького обласного департаменту охорони здоров’я, співробітниками кафедри неонатології, сумісно з громадською організацією «Промир» та за підтримки ВОЗ ЮНІСЕФ, проведено два тренінги для медичного персоналу перинатального центру і пологових будинків Донецької області з питань початкової стабілізації стану новонароджених та надання первинної реанімаційної допомоги. На семінарах-тренінгах були присутні лікарі-неонатологи, акушери-гінекологи, анестезіологи, медичні сестри та акушерки з міст Бахмута, Краматорська, Слов’янська, Покровська, Селидового. Всього протягом чотирьох днів тренінгів пройшли навчання 40 спеціалістів.

Програма підготовки включала лекційні матеріали, практичні заняття з відпрацюванням навичок початкової стабілізації та реанімації на манекенах кафедри неонатології. Розглянуто 9 тем алгоритму надання реанімаційної допомоги, найбільш важливі з яких – стабілізація стану, початкова оцінка стану новонароджених, дихання під позитивним тиском за допомогою мішка та маски, проведення непрямого масажу серця, методика надання медичної допомоги новонародженим з неонатальною аспірацією, ведення передчасно народжених дітей. Розглянуті питання лікувальної гіпотермії та надання паліативної допомоги. Особливо приділялася увага відпрацюванню навичок та командній роботі, аналіз практичної роботи проводився шляхом перегляду відео, знятих під час відпрацювання слухачами ситуаційних задач.

Наприкінці кожної теми було проведено тестування з подальшим розглядом складних питань та їх сумісним обговоренням.

Надалі тренінги будуть проведені у січні та лютому наступного року для лікарів та медичних сестер інших родопомічних закладів Донецької області.