Напередодні різдвяних свят кафедра організації  і економіки фармації провела на базі ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» семінарське заняття для провізорів-інтернів «Загальна фармація» та лікарів, що навчаються на циклі тематичного удосконалення «Основи формулярної системи в закладах охорони здоров’я».

У рамках семінару за участі представників «Фармацевтичної фірми «Дарниця» були обговорені найактуальніші питання щодо змін в межах медичної реформи у 2018 р., зокрема питання забезпечення українців лікарськими засобами вітчизняного виробництва.

Слід зазначити, що «Фармацевтична фірм «Дарниця» протягом майже десяти років поспіль є виробником ліків № 1 в Україні. Цьому сприяли багатомільйонні інвестиції у технічне переоснащення виробництва, реалізація технологічних та ІТ – інновацій, впровадження належної виробничої практики (GMP). Саме з цих позицій були обговорені питання, що пов’язані з формуванням Національного переліку основних лікарських засобів, ініціатив МОЗ України щодо розширення дії урядової програми «Доступні ліки».

Жваву дискусію викликало обговорення питання щодо включення до програми «Доступні ліки» нових міжнародних непатентованих назв (МНН) лікарських препаратів, які застосовуються для лікування хронічних захворювань шлунку та дванадцятипалої кишки, лікування депресії та депресивного синдрому, профілактики та лікування анемій в І триместрі вагітності.

«Фармацевтична фірма «Дарниця» виробляє в Україні понад 250 найменувань ліків, постійно розширюючи продуктовий портфель компанії у відповідності з нинішніми і  майбутніми потребами медицини. Оскільки кардіологія є одним із стратегічних напрямів у діяльності фірми, на семінарі була представлена інформація щодо одного з нещодавно виведених на ринок двокомпонентного комбінованого антигіпертензивного препарату, що поповнив арсенал надійних кардіологічних засобів.

Увага слухачів була зосереджена також на доцільності використання сучасних ефективних молекул аторвастатину та розувастатину.

Наприкінці семінару слухачі з великою зацікавленістю ознайомилися з виробничими цехами ПрАТ «Фармацевтичної фірми «Дарниця», переконавшись у соціальній орієнтації підприємства та створенні умов для випуску якісної продукції для населення України.

Користуючись нагодою, поздоровляємо ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», яка визнана за даними всеукраїнського маркетингового дослідження споживчих уподобань, «Фармацевтичною компанією 2017 року».