У грудні 2017 року відбулося стажування для лікарів та викладачів закладів вищої медичної освіти України на базі університетського шпиталю міста Турку (Фінляндія), в якому взяла участь доцент кафедри функціональної діагностики Ганна Верєжнікова. Учасники стажування ознайомились з організацією роботи закладу, його структурою та діагностично-лікувальними можливостями.

Багатопрофільна клініка на 900 ліжок призначена для надання медичної допомоги жителям південно-західної частини Фінляндії. Вона була заснована в 1756 році, а з 1958 року є клінічною базою медичного факультету університету міста Турку. Контроль за якістю наданих медичних послуг здійснюється муніципальною владою.

Українські лікарі відвідали новий корпус лікарні (T-hospital), в якому розташовані спільні регіональні служби екстреної допомоги, а саме відділення хірургії різних напрямків, онкологічні відділення, а також відділення дерматології і алергології. Будівля корпусу складається з окремих блоків, які за необхідності можна трансформувати і модернізувати. Привертає увагу велика площа та простір комплексу, наявність великої кількості сучасного обладнання, а також гелікоптерного майданчику. За необхідності екстреної допомоги пацієнти доставляються з будь-якого куточка регіону в дуже стислий термін. На особливу увагу заслуговує продумана в деталях організація діагностичного процесу від моменту надходження хворого аж до операційної. Слід також відзначити комп'ютеризацію процесу, ведення історій хвороби в електронному вигляді, наявність кімнат з сучасними симуляційними методами навчання.

Середня тривалість лікування пацієнтів у клініці становить 4-5 діб. У лікарні працює близько 4000 співробітників, із них близько 500 лікарів, понад 2500 медичних сестер та парамедичного персоналу, решта - інші співробітники. Добре підготовлений персонал і наявність високотехнологічного обладнання забезпечують можливість діагностики та визначення тактики лікування у стислі терміни.

Досвід, отриманий під час стажування у Фінляндії, має велике значення для вдосконалення освітнього процесу та розвитку наукової співпраці.