30 листопада – 1 грудня відбулася ХVIІ щорічна конференція«Клініко-технологічні виклики в етапній та реконструктивній хірургії. Вогнепальні та побутові рани, електрозварювання та з’єднання живих тканин, діабетична стопа», яка є продуктом співпраці фахівців НМАПО імені П.Л.Шупика, Асоціації комбустіологів України, Центру електрозварювальної хірургії. Відкрила конференцію проректор НМАПО імені П.Л.Шупика професор Раїса Моісеєнко словами підтримки заходу, який щороку висвітлює нові технології та способи досягнення загоєння в ускладнених умовах. Конференцію відвідало більше 400 лікарів, що представляли міста від Курська до Чернівців, а також – гості з Кореї, Туреччини, країн ЄС.

Зросла кількість висококваліфікованих закордонних лекторів. Цього року вони читали лекції англійською без перекладу, кожний в кількох засіданнях, викликаючи жваве обговорення. Зірка світової мікрохірургічної пластики тканин prof. JoonPioHongговорив про принципи закриття дефектів вільно переміщеними клаптями, без залучення магістральних судин на тлі остеомієліту у стопі діабетика, серед опромінених тканин оперованої промежини. Prof. CihangirAkyolпорівнював клінічні настанови США та Європи з турецькими щодо лікування пілонідальної хвороби, пропонував напрацювання свого університету.  Prof. BartoshMańkowskiвиклав особливості пластичної  щелепно-лицьоої хірургії посттравматичних та онкологічних уражень.

Українські модератори та фахівці в залі створили професійну дискусію навколо своїх та іноземних доповідей щодо оцінки стану та способів підготовки ран, застосування сучасних покриттів, вакуум-терапії, антибактерійних засобів, переміщених тканинних клаптів, високоенергетичних технологій (насамперед електрозварювання живих тканин). Обговорювалися фрагменти майбутніх консенсусів та настанов. Традиційно розглядалися особливості воєнних уражень та етапних втручань на промежині й кишечнику, а також проведені 2 факультативні майстер-класи: застосування електрозварювання та мікрохірургічної пластики.

Фрагменти майстер-класів будуть представлені пізніше на офіційному сайті конференції http://wounds.org.ua.

Наступна конференція відбудеться 29-30 листопада 2018 року.