Протягом 30 листопада – 1 грудня 2017 р. у м. Київ відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Невизначеність та доказовість у клінічній практиці та управлінні первинною медичною допомогою».

Захід був організований Українською асоціацією сімейної медицини під патронатом НМАПО імені П. Л. Шупика за підтримки Альянсу громадського здоров’я, у якому взяли участь більше тисячі учасників.

З вітальними словами виступили: заступник Голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я І. Сисоєнко – голова наглядової ради НМАПО імені П. Л. Шупика; проректор з науково-педагогічної роботи НМАПО імені П. Л. Шупика професор О. Толстанов; президент Асоціації кардіологів України академік НАМН України, професор В. Коваленко; професор М. Хобзей; президент Асоціації стоматологів України професор І. Мазур, президент УАСМ, завідувач кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика професор Л. Матюха.

На першому пленарному засіданні з доповідями виступили: директор Інституту сімейної медицини Академії професор О. Шекера, а також професори Л. Матюха, І. Мазур, О. Голубовська, К. Косяченко та юрист І. Швець.

У заході взяли участь провідні науковці та фахівці з різних країн: Майкл Харріс – університет Бат (Велика Британія), член Європейської академії викладачів сімейної медицини та загальної практики (EURACT); доктор Міхал Шані - генеральний секретар Асоціації сімейної медицини (Ізраїль).

Іноземні гості ділилися досвідом своїх країн щодо розвитку сімейної медицини та використання принципів доказовості, організації скринінгу та якості надання медичної допомоги на первинній ланці, учасники конференції обговорювали безліч найактуальніших питань вітчизняної сімейної медицини, чому були присвячені пленарні та секційні засідання, серед інших: «Нові технології в охороні здоров’я, зокрема в первинній медичній допомозі», «Клінічна панель – сумніви і доказовість», «Гібридне навчання при підготовці сімейного лікаря та сімейної медсестри», «Роль первинної ланки в забезпеченні громадського здоров’я», секційне засідання для керівників закладів ПМСД, «Лабораторія практичних навичок».

Актуальність проведеного заходу було підтверджено важливістю проблем, які вирішуються сьогодні на рівні первинної медичної допомоги в Україні. Під час конференції були присутні керівники закладів ЦПМСД, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, слухачі НМАПО імені П. Л. Шупика, медичні сестри загальної практики – сімейної медицини з різних областей України, громадські діячі, військові, представники ЗМІ та ін. Після закінчення конференції всі учасники отримали сертифікати.