Європейська асоціація з вивчення цукрового діабету (EASD) розширює географію своїх навчальних курсів для лікарів, які беруть участь у веденні пацієнтів із цукровим діабетом. 16-18 листопада 2017 р. у Каїрі відбувся 1-й навчальний курс Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету, який проведено спільно з Арабською діабетологічною асоціацією і присвячений розгляду сучасних напрямів лікування цукрового діабету та його ускладнень. Учасниками конгресу стали понад 150 лікарів не лише з Єгипту, але й низки африканських і арабських країн. Цукровий діабет - глобальна проблема, і кількість пацієнтів із цим захворюванням неухильно зростає, як в світі, так і в цьому регіоні.

У першому Курсі взяли участь відомі лектори з Великобританії, Греції, Польщі, Хорватії, України та інших європейських країн.

Зокрема на освітньому курсі виступив завідувач кафедри діабетології Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика чл.-кор. НАМН України професор Борис Маньковський, який не тільки прочитав лекцію про взаємозв'язок цукрового діабету та депресії, але й провів практичне заняття «Ментальне здоров'я і цукровий діабет». Учасники Курсу не тільки з великим інтересом вислухали лекцію, але і взяли активну участь в практичному занятті.

Подібні міжнародні заходи допомагають налагодити спільну роботу з більш ефективної профілактики цукрового діабету 2 типу та обмінюватись зі спеціалістами досвідом та знаннями щодо покращення контролю діабету загалом. Лікарі з Єгипту висловили побажання щодо налагодження спільної наукової роботи з кафедрою діабетології НМАПО імені П. Л. Шупика.