22-24 листопада 2017 р. у п’яти містах України (Київ, Вінниця, Харків, Одеса, Львів) пройшов ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з інфузійної терапії, яку організувала Міжнародна спеціалізована фармацевтична корпорація «Юрія Фарм».

Активну участь в організації та проведенні олімпіади взяла Національна медична академія імені П. Л. Шупика (співробітники кафедри анестезіології та інтенсивної терапії) та Національний медичний університет імені О.О. Богомольця. Метою даного заходу є пошук та підтримка талановитої молоді, пропагування раціонального застосування інфузійної терапії, розвиток майбутніх висококваліфікованих, компетентних лікарів. В олімпіаді беруть участь студенти та інтерни усіх вищих медичних навчальних закладів України.

У Харкові змагання проходили у приміщенні Харківського національного медичного університету (ХНМУ). З вступним словом виступив проректор з наукової роботи ХНМУ професор, д.мед.н. В. М’ясоєдов. У форматі аудиторного тестування взяли участь більше 20 студентів та інтернів з Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Рубіжного та ін. Найкращі результати показали чотири учасники, які продовжать змагання у наступному турі. По закінченні тестування перед присутніми виступили доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П. Л. Шупика Ю. Марков  з доповіддю на тему “Шляхи введення інфузійних розчинів на догоспітальному етапі” та завідувач кафедри медицини невідкладних станів, анестезіології та інтенсивної терапії, професор, д.мед.н. Ю. Волкова, яка провела семінар на тему “Сучасні стратегії в інфузійній терапії”.

У Вінницькому національному медичному університеті імені М. І. Пирогова відбувся ІІ тур олімпіади, де за вихід у фінал змагалися 18 студентів та інтернів. Прохідний бал подолало шість учасників. Перед присутніми з вітальним словом виступив проректор з науково-педагогічної (навчальної) роботи вищого навчального закладу, професор, д.мед.н. Ю.Гумінський. Після проведення тестування серед інших з доповіддю виступив завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П. Л. Шупика, професор, д. мед.н. О. Лоскутов на тему «Тактика інфузійної терапії при травматичних кровотечах». У роботі олімпіаді також брав участь ректор університету д.мед.н., професор, академік НАМН України, Герой України В. Мороз.

У Одесі змагання проходили в Одеському національному медичному університеті. Відкрив захід директор центру інформаційного аналізу та внутрішнього контролю освіти С. Лунько. Переможцями ІІ туру олімпіади серед більш як 20 студентів та інтернів визначено п’ять учасників. По закінченні тестування з доповідями виступили: доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П. Л. Шупика С. Недашківський (тема: «Периопераційна інфузійна терапія») та спеціаліст з інфузійної терапії Є. Делягін, який розповів про сучасні тенденції інфузійної терапії.

ІІ тур олімпіади з інфузійної терапії у Львові проходив на базі Навчально-виробничої аптеки Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Відкрив змагання проректор з науково-педагогічної (лікувально-профілактичної) роботи університету, д.мед.н., професор А. Базилевич. Серед 15 учасників за результатами аудиторного тестування визначено 4 переможців. По закінченні тестування перед його учасниками виступили доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П. Л. Шупика Ю. Марков з доповіддю на тему «Шляхи введення інфузійних розчинів на ранньому госпітальному етапі» та територіальний маркетолог Західного представництва «Юрія-Фарм» О. Земляк (тема доповіді «Cучасна інфузійна терапія»). Організатори олімпіади у Львові люб’язно надали можливість, під час культурної частини, відвідати музей історії медицини Галичини імені Мар’яна Панчишина.

Масштабність олімпіади та залучення талановитих студентів і інтернів дозволить підняти рівень компетентності майбутніх лікарів та виховати відповідальне ставлення їх до професії лікаря.