Основною клінічною базою кафедри є 3 хірургічних відділення Київської міської клінічної лікарні № 8 (головний лікар – Заслужений лікар України, д. мед. н., професор Пілецький Анатолій Михайлович): хірургічне відділення № 1 (30 ліжок) (зав. від. – головний хірург КМКЛ № 8, к. мед. н. Бучнєв Валерій Іванович), хірургічне відділення № 2 (50 ліжок) (зав. від. – Заслужений лікар України Сіряченко Валерій Гаврилович), відділення малоінвазивної хірургії та флебології (40 ліжок) (зав. від – Рейзін Володимир Ілліч).

Лікувально-консультативна робота співробітників кафедри здійснюється на інших клінічних базах кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика МОЗ України, зокрема: 1) КЛПЗ "Чернігівський обласний онкологічний диспансер"; 2) КЗ "Ірпінська центральна міська лікарня" (хірургічне відділення на 60 ліжок); 3) Центральна районна лікарня м. Вишгород Київська область; 4) приватна клініка "Медіком" (хірургічне відділення на 10 ліжок).

Впродовж року співробітниками консультується понад 6000 пацієнтів, виконується більше 1000 оперативних втручань, переважна більшість яких ІІІ та IV рівнів складності, які охоплюють весь спектр ургентної та планової хірургічної патології органів черевної порожнини та заочеревинного простору з використанням традиційного, лапароскопічного та ендоскопічного доступів, сучасна алопластика черевних гриж та складних дефектів черевної стінки, малоінвазивна хірургія варикозної хвороби вен нижніх кінцівок, малотравматична колопроктологія та радикальна онкохірургія, займаючи передові позиці щодо застосування протоколів хірургії швидкого відновлення (Fast Track Surgery) та технології електрозварювання живих тканин в повсякденній роботі хірургічної клініки.

В клініках кафедри виконуються такі оперативні втручання:

- лапароскопічні операції, в тому числі з застосуванням електрозварювання тканин

- операції при патології шлунку, дванадцятипалої, тонкої, товстої кишки

- операції при патології жовчного міхура і жовчних проток

- хірургічне лікування гострого панкреатиту та його ускладнень

- операції при невідкладних хірургічних захворюваннях органів черевної порожнини

- операції при проктологічних захворюваннях, в т.ч. апаратна (степлерна) гемороїдектомія, лігування гемороїдальних артерій під контролем ректального доплерівського датчика

- операції з приводу патології артерій і вен, в тому числі флебосклерозуючі, із застосуванням лазера

- операції при грижах та складних дефектах черевної стінки, в тому числі з застосуванням алоімплантів, біоімпланту

- операції при грижах стравохідного отвору діафрагми

- кріохірургічні втручання

- пункційні дренування під УЗД-контролем

Співробітнки кафедри щорічно виконують понад 300 оперативних втручань, консультують понад 5000 хворих.