Кафедра хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика МОЗ України була заснована в 2005 році на базі 3 хірургічних відділень Київської міської клінічної лікарні № 8.

Створення кафедри в цьому потужному багатопрофільному лікувальному закладі відбулося з ініціативи ректора НМАПО імені П.Л. Шупика МОЗ України, академіка НАМН України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслуженого діяча науки і техніки України, доктора медичних наук, професора Вороненко Юрія Васильовича та за підтримки головного лікаря Київської міської клінічної лікарні № 8, Заслуженого лікаря України, доктора медичних наук, професора Пілецького Анатолія Михайловича.

Першим завідувачем кафедри був Олег Євгенович Бобров (в період 2005-2009 років)– д-р мед. наук, професор, академік Української академії наук. Співробітниками кафедри були Петро Іванович Тураєв – канд. мед. наук, доцент; Микола Андрійович Мендель - канд. мед. наук, доцент.

З 2009 до липня 2015 року кафедру очолював Володимир Іванович Паламарчук доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, академік Академії наук вищої освіти

З листопада 2015 року кафедру очолює Сергій Іванович Саволюк, доктор медичних наук, доцент.