Search

Колектив кафедри розробляв такі основні наукові напрямки:

- вивчення можливостей однофотонної емісійної комп'ютерної томографії в діагностиці захворювань паренхіматозних органів;

- розробка і впровадження в клінічну практику сучасних методик радіонуклідної діагностики пухлин різних локалізацій;

- радіонуклідна терапія раку щитовидної залози і віддалених метастазів пухлин;

- оптимізація і стандартизація методик променевої терапії;

- радіомодифікація і супровідне лікування при променевій і радіонуклідній терапії;

- вивчення медичних аспектів наслідків аварії на ЧАЕС.

За результатами виконання планових ініціативно-пошукових НДР за останні 5 років співробітниками кафедри отримано 1 патент на винахід та 6 патентів на корисну модель.

У 2004 р. професор Д.С. Мечев з співавторами отримав диплом № 241 на відкриття від Російської Академії природознавчих наук „Закономерности патогенеза поздних местных лучевых повреждений мягких тканей организма человека” із врученням медалей ім. І. Павлова та П. Капіци. З 2008 року – кавалер ордена і звання “Le Chevalier” Бельгійської академії наук.

Науково-технічна кооперація здійснюється з:

Науково-технологічним концерном “Інститут монокристалів” НАН України (м. Харків).

Науковим Центром радіаційної медицини НАМН України.

Акціонерним товариством “Телеоптик”.

Національним інститутом раку МОЗ України.

Щорічно кафедра організує 1-2 та приймає участь в 2-3 конференціях (з'їздах) радіологів-діагностів, променевих терапевтів і спеціалістів з ядерної медицини.

В 2017 р. кафедра та Асоціація радіологів України організували та провели Європейську школу радіології “Візуалізація в онкології”. Європейська школа радіології вперше проходила в Україні (м. Київ) як освітній захід для українських радіологів в рамках підтримки Європейського товариства радіологів. Більш детально про цю подію можна ознайомитися на сайтах НМАПО імені П.Л. Шупика та Європейської школи радіології:

https://nmapo.edu.ua/index.php/uk/vitaemo-koleg-z-dnem-narodzhennya/4921-evropejska-shkola-radiologiji-u-kievi-vizualizatsiya-v-onkologiji-berezneva-zustrich

http://www.esor.org/cms/website.php?id=/en/programmes/visiting_professorship_programme_ukraine.htm

http://www.esor.org/html/img/pool/ESOR_2017_Professorship_Ukraine_web_final.pdf

Завідувач кафедри радіології професор Щербіна О.В. отримав подяку та грамоту від Директора з науки та освіти Європейської школи радіології пана Nicholas Gourtsoyiannis за організацію роботи цього заходу в рамках інтеграції української радіології в єдиний європейський простір.

З 2004 року під егідою НМАПО імені П.Л. Шупика розпочато видання журналу «Радіологічий вісник», де професор Д.С. Мечев є головним редактором; журнал виходить 4 рази на рік.