ПІЩИКОВ Валерій Анатолійович -  доктор медичних наук, академік Академії наук вищої освіти України, Заслужений лікар України, професор кафедри управління охороною здоров’я НМАПО ім. П.Л. Шупика, Начальник Управління охорони здоров’я та медичного забезпечення Державного управління справами.

Закінчив Донецький державний медичний інститут ім. Горького, Українську Академію державного управління при Президенті України. Працював керівником станції швидкої та невідкладної медичної допомоги та Центральної міської лікарні м. Краматорськ. З 1997 року працював на керівних посадах в Міністерстві охорони здоров’я України, Київської міської державної адміністрації та в Державному управлінні справами. З 2010 року начальник Управління охорони здоров’я та медичного забезпечення Державного управління справами.

Під керівництвом Піщикова В.А. розроблені державні програми «Здоров’я нації», «Здоров’я літніх людей», «Онкологія» «Цукровий діабет», «Артеріальна гіпертензія», «Туберкульоз» і регіональні програми «Здоров’я Киян», «Турбота», впровадження яких суттєво вплинуло на покращення здоров’я населення України та міста Києва. Науковий консультант науково-практичного видання «Інновації в медицині». Піщиков В.А. на посаді головного наукового співробітника відділу наукової організації медико-санітарної допомоги населенню та профілактики захворювань Державної наукової установи «НПЦ ПКМ» ДУС (за сумісництвом) є науковим керівником і консультантом дисертаційних досліджень наукових співробітників.

На теперішній час працює над розробкою і впровадженням новітніх медичних технологій, спрямованих на підвищення якості надання медичної допомоги населенню, зокрема: «Розробка моделі організаційно-управлінських засад багатофакторної профілактики основних хронічних неінфекційних захворювань з урахуванням особливостей прикріплених осіб». На кафедрі управління охороною здоров’я викладає за напрямком з основ організації охорони здоров’я в Україні і за кордоном.

За період роботи зарекомендував себе як зрілий науковець, вдумливий аналітик галузі охорони здоров’я. Автор понад 30 наукових робіт, більшість з яких опубліковано у фахових наукових виданнях, серед яких монографії, навчально-методичні праці, посібники.