БУГРО Валерій Іванович – доктор медичних наук (2017), доцент (2002), заслужений працівник охорони здоров’я України (2010), доцент кафедри.

Закінчив лікувальний факультет Київського медичного інституту імені О. О. Богомольця (1981). Навчався в клінічній ординатурі на кафедрі соціальної гігієни і організації охорони здоров’я Київського медичного інституту імені О. О. Богомольця (1986–1988) та аспірантурі на кафедрі управління охороною здоров’я Київського державного інституту удосконалення лікарів (1988–1991). По закінченню аспірантури – асистент (1991-1997), старший викладач (1997–2000), доцент (з 2000) кафедри управління охороною здоров’я (з 2018 - за сумісництвом).

У 1995 році захистив кандидатську  дисертацію «Наукове обґрунтування шляхів  розвитку денних стаціонарів міських поліклінік та управління ними», а у 2017 -  докторську «Система вторинної стаціонарної медичної допомоги (медико-соціальне обґрунтування)».

Учень  професора  Б. П. Криштопи.

Автор понад 80 наукових праць. Науковий напрямок – організація і управління  системою охорони здоров’я.

Брав участь у підготовці програми та проведенні циклів тематичного удосконалення «Наукові основи управління в охороні здоров’я» для ректорів та проректорів з  наукової роботи медичних ВУЗів України, директорів НДІ та їх заступників, начальників управлінь охорони здоров’я ОДА та їх перших заступників, керівників Товариства Червоного Хреста України, завідувачів кафедр та їх резерву.

Учасник науковій конференції «Управління охороною здоров’я» у м. Філадельфія (США, 2001). Навчався на курсах підготовки інструкторів-викладачів з питань фінансування та управління охороною здоров’я (січень-червень 2005 року, КМАПО імені П.Л. Шупика), пройшов навчання в міжнародних проектах EPOS Health Consultants «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні» (січень 2008 – грудень 2009 року, НМАПО імені П.Л. Шупика) та USAID «Разом до здоров’я» Гарвардської школи громадського здоров’я, «Основи викладання з використанням практичних випадків» (вересень 2008 року, НМАПО імені П. Л. Шупика).

Спільно з Проектом Європейського Союзу «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги» у складі робочої групи приймав участь у розробці навчальної програми з підготовки в магістратурі керівників закладів охорони здоров'я зі спеціальності «Організація і управління охороною здоров'я» та освітнього стандарту післядипломної підготовки за вказаною спеціальністю.

Є автором третього модулю навчально-методичного посібника згідно з програмою післядипломної підготовки керівників медичних закладів за спеціальністю «Управління охороною здоров’я» в рамках проекту Європейського Союзу «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні».

Організаційна і громадська робота в НМАПО імені П. Л. Шупика: голова профспілкового комітету, член координаційної ради з питань забезпечення якості, член вченої ради і ректорату (з 2019), вчений секретар спеціалізованої ради Д 26.613.07       (з 2003).

Лікувальна робота:  з 1981 року  і дотепер  лікар  відділення анестезіології і інтенсивної терапії Київської міської клінічної лікарні №4 (з 1991 року - за сумісництвом).

Відзнаки: Грамота Президента України (2003), Подяка Київського міського Голови (2003),  Почесна Грамота МОЗ України (2008), Почесна Грамота Товариства Червоного Хреста України (2008), Подяка ректора НМАПО імені П. Л. Шупика (2013, 2017), Пам'ятний знак «Відзнака НМАПО імені П. Л. Шупика» (2018), медаль «100 років НМАПО імені П. Л. Шупика» (2018) .