Доктор медичних наук, професор.

Шуба Н. М. − професор кафедри терапії і ревматології НМАПО імені П. Л. Шупика, д.мед.н. (1989), професор (1991), заслужений лікар України (2006). У 1996-2001 роках – головний терапевт м. Києва, з 1998 по 2005 рік − головний ревматолог МОЗ України. З 1970 року проводить навчання на циклах удосконалення та спеціалізації з терапії, тематичних циклах з ревматології, передатестаційних циклах з терапії та ревматології, а також з інтернами за спеціальностями «Внутрішні хвороби та загальна практика», «Сімейна медицина», на яких читає лекції з різних питань внутрішніх хвороб, проводить семінарські та практичні заняття. Виконує консультативно-лікувальну роботу на клінічних базах кафедри терапії та ревматології НМАПО імені П. Л. Шупика, з 1989 року керівник клінічної бази Київської міської клінічної лікарні №7. З 2007 по 2009 роки – експерт ДАК України, з 1990 по 2007 роки – входив до складу спеціалізованої вченої ради за спеціальністю «Пульмонологія, фтизіатрія, клінічна імунологія та алергологія», а з 1995 року − «Кардіологія» та «Ревматологія», з 2010 року входив до складу спеціалізованої вченої ради за спеціальністю «Внутрішні хвороби та сімейна медицина». Основні наукові напрямки – ревматологія, пульмонологія, кардіологія. Автор більше ніж 360 наукових праць, в тому числі Національного підручника з ревматології (2013), 5 монографій, підручника з внутрішніх хвороб, 7 посібників. Отримала 2 авторських свідоцтв на винахід. Підготувала трьох кандидатів медичних наук (Воронова Т. Д., Тарасенко Т. М., Крилова А. С.).

Професор Шуба Н. М. є віце-президентом Асоціації ревматологів України, входить до складу Європейської антиревматичної ліги, заступник редактора «Українського ревматологічного журналу», науковий керівник українського науково-консультативного центру з імунологічної терапії ревматичних хвороб. Нагороджена медаллю до 1500-ліття м. Києва (1983), медаллю ім. М. Д. Стражеско (2001), Почесною відзнакою Товариства Червоного Хреста України (2003), трьома подяками Голови Київської міської державної адміністрації (2000, 2008, 2013), Почесною грамотою Асоціації ревматологів України (2011), Пам’ятним знаком «Відзнака НМАПО імені П. Л. Шупика» (2011), дипломом Асоціації ревматологів України (2013). Під керівництвом професора Шуби Н.М. підготовлено 3 кандитатів медичних наук. h-index за Google Scholar − 11.