Search

У 2008 році кафедра педіатрії-2 (професор В. В. Бережний) приймав участь у комплексному міжнародному науковому пілотному проекті з фірмою «Нутриція» (Голландія) – мультицентровому відкритому рандомізованому дослідженні по вивченню ефективності раннього штучного вигодовування дітей сумішшю з пробіотиками–олігосахаридами. В дослідженні взяли участь 6 провідних наукових центрів України (2 центри у Львові, 2 центри у Києві, Одесі та Донецьку). Результати наукового мультицентрового дослідження були представлені на міжнародному конгресі у Бразилії у серпні 2008 року.

У 2008-2010 рр. на кафедрі проведена апробація нових антигомотоксичних препаратів в лікуванні тематичних хворих з дифузними захворюваннями сполучної тканини (Ескулюс композитум, Плацента композитум, Остеобіс), а також нестероїдних протизапальних препаратів мелоксикам (Boehringer Ingelheim Vetmedic, Германія) та Целебрекс (Файзер, Німеччина). В педіатричну практику вперше в Україні в комплексне лікування дітей з ювенільним ревматоїдним артритом впроваджено імунобіологічні препарати адалімумаб, тоцилізумаб, етанерцепт, що сприяло попередженню розвитку інвалідності пацієнтів із найбільш важкими формами захворювання .

2017 рік:

Широкий спектр інтересів співробітників кафедри сприяє участі у міжнародних наукових подіях, які стосуються самих різнобічних галузей педіатрії. Кафедра педіатрії-2 приймає активну участь у роботі міжнародних наукових форумів та представляє на них свої науково-практичні надбання.

Так, делегація кафедри на конгресі Європейської академії педіатрії (12-15 жовтня 2017 р., EAP Mastercourse and Congress, Словенія, м. Любляна)  представила 4 стендових доповіді, вміст яких був відображений у Європейському журналі педіатрії.

У 2017 році доцент кафедри Глядєлова Н.П. успішно пройшла стажування за кордоном   у Центрі лікування муковісцидозу в лікарні Сан Карло, Потенца, Італія.

Асистенти Герман О.Б. та Тараненко Т.В. отримали сертифікати про успішне закінчення курсу науково-педагогічного стажування «Медична освіта майбутнього: перспективні та пріоритетні напрями наукових досліджень» за фахом «медичні науки», яке відбулося у м. Люблін, Польща (листопад-грудень 2017 р.). У рамках цього заходу були представлені розроблені матеріали підготовки до семінарських та практичних занять для слухачів та інтернів кафедри різних спеціальностей з інтегрованого ведення дитинства, що також було відображено у виданні Люблінського медичного університету.

 Напрацювання кафедри були представлені професором Марушко Т.В. та делегованими співробітниками кафедри на 24му конгресі  Paediatric Rheumatology European Association (PReS) (вересень 2017 р., м. Афіни, Греція) і щорічному Європейському конгресі ревматологів EULAR (червень 2017 р., м. Мадрид, Іспанія).

Делегація кафедри активно приймала участь у міжнародній конференції «Pediatric Immune-mediated inflammatory diseases /IMID/ "Conference Advancing The Quality of Care" (червень 2017 р., м. Краків, Польща).

Доцент Козачук В.Г. представляла кафедру на міжнародному конгресі «European Respiratory Society International Congress», (вересень 2017 р., м. Мілан).

У грудні професор Куріліна Т.В. прийняла участь у декількох майстер-класах та представили стендову доповідь на 9ій міжнародній конференції “Excellence in Paediatrics 2017”, яка відбулася у м. Відень, Австрія.

 2018 рік:

Відповідно до основного наукового напряму кафедри, теоретичні та практичні надбання колективу були представлені на основних наукових форумах, які були присвячені дитячій кардіоревматології.

Завідувач кафедри, проф. Марушко Т.В. приймала участь у конгресі  Європейської ліги проти ревматизму (EULAR), який відбувся 13-16.06.2018 р. у місті Амстердам, Нідерланди. У рамках участі від колективу авторів кафедри педіатрії-2 була представлена доповідь «Influence of using adalimumab in complex treatment on frequency of eyes involvement in patient with JIA».

Нові тенденції у діагностиці і лікуванні ювенільних артритів розглядалися на  25 з'їзді Європейської асоціації дитячих ревматологів, який проходив 04-07.09.2018 р. у місті Лісабон, Португалія. Участь професора Марушко Т.В. у цьому заході дозволила отримати новітні дані у області дитячої кардіоревматології, які були включені у матеріали викладання слухачам на кафедрі.                 

Питанням хвороб сполучних тканин була присвячена міжнародна науково-практична конференція Pediatric IMID (immune mediated inflammatory disease) «The big little event», яка відбулася 25-26.05.2018р. у місті Юрмала, Латвія. Участь у заході прийняла професор Марушко Т.В. 

Матеріали 9-й Європейського конгресу «Ревматологія, аутоімунність та ортопедія» (16-17.10.2018, Варшава, Польща) співробітникам кафедри були представлені для обговорення учасником форуму професором Марушко Т.В.. 

Також на кафедрі розширяється викладання такої галузі педіатрії, як педіатрична паліативна допомога. З метою обміну досвідом Куріліна Т.В., проф. кафедри, приймала участь у  міжнародній конференції «Дитяча паліативна допомога і права дитини в країнах Східної Європи і Середньої Азії», яка проходила 9-12.2018 р. у місті Мінськ (Білорусь). 

Протягом 6-8.12.2018 р. у місті Прага (Чеська республіка) проходила 10 міжнародна конференція  «Досконалість в педіатрії» (Excellence in Paediatrics), у якій приймала участь Куріліна Т.В., проф. кафедри. Від колективу авторів була представлена доповідь для панельної дискусії «Practical approach for nutritional support of orphan children with Larsen syndrome and severe nutrition deficit» (case management) (співавтори: Марушко Т.В., Глядєлова Н.П., Козачук В.Г., Корнєва В.В.), а також у секції нутриціології була представлена усна доповідь «Nutritional Disorders in Children With Life-limiting Diseases in Developing Country». 

Всі співробітники кафедри виконували обов'язки оргкомітету та виступили  з доповідями на науково-практичній конференції кафедри педіатрії-2 з міжнародною участю  «Складний пацієнт в практиці педіатра», яка присвячена 100-річчю заснування Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика і проводилась в м. Києві 15 березня 2018 року (детальніше про конференцію див. на сторінці щодо наукової діяльності). Доповіді наших іноземних колег професора Тадея Авчина (Словенія) та доктора мед. наук Наташа Видович Валентинчич (Словенія) викликали велику зацікавленість аудиторії.

 Завідувач кафедри професор Марушко Т.В. є членом Paediatric Rheumatology European Association (PReS); професор кафедри Куріліна Т.В. – член Інституту «Exellence in Paediatrics» (UK).  

Всі співробітники кафедри активно використовують можливість читати в оригіналі літературні новинки з питань діагностики та лікування захворювань дитячого віку, особливостей лікувального вигодовування та інших професійних проблем. 

На кафедрі навчаються три іноземних клінічних ординатора:

-  Громадянка Нігерії Онієсох Ебере Мерсі (закінчила навчання у жовтні 2018 р.)

-  Громадянин Болівії Китиакес Салдумбиде Алекс Хавьер (закінчив навчання у серпні 2019 р.)

-  Громадянка Зимбабве Махубаба Татенда Ситембиле.

Для них створюються можливості як теоретичного навчання на основні міжнародних доказових рекомендацій, так і практичного оволодіння навичками, що є можливим завдяки володінню іноземною мовою викладачами кафедри.