Мовчан Олександр Степанович

doctormovchan@gmail.com

Освіта – вища. Закінчив Вінницький медичний інститут імені М.І.Пирогова у 1971 році.

Кваліфікація – ортопед травматолог вищої кваліфікаційної категорії, доктор медичних наук, професор кафедри ортопедії і травматології №1 НМАПО імені П.Л.Шупика. Заслужений лікар України. Загальний трудовий стаж 46 років.

Основні етапи трудової і наукової діяльності.

З 1974 по 1978 очний аспірант Київського НДІ ортопедії.

У 1979 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 14.00.22 "Ортопедія і травматологія". На тему "Лечение инфицированных ран травматологических больных"

З 1978 року зарахований на посаду молодшого наукового співробітника.

З 1985 року зарахований на посаду старшого співробітника НДІ ортопедії.

З 1989 року затверджений на посаді асистента кафедри травматології і ортопедії Київського інституту удосконалення лікарів. В 1991 році захистив докторську дисертацію на тему "Костная пластика ложных суставав и дефектов длинних костей кровоснобжаемыми трансплантатами"

З 1993 по 2002 рік - доцент кафедри ортопедії і травматології КМАПО ім. П,Л, Шупика.

З 2002 року професор кафедри травматології і ортопедії №1. Загальний трудовий стаж складає 46 років. Відповідає за лікувальну роботу ортопедичного відділення № 2 у 8  клінічній лікарні м. Києва. Активно займається лікувальною роботою, застосовує різноманітні методики лікування хворих з захворюванням суглобів, як альтернативу оперативним втручанням. Досконало володіє методиками лікування захворювань хребта, різних вікових категорій. Підчас операцій використовує методи шкіряної та кісткової пластики зі збереженим кровообігом. Досконало володіє компресійно-дистракційним остеосинтезом. Професор Мовчан  вперше на Україні запровадив оперативні втручання з аутопластики псевдоартрозів та дефектів кісток трансплататами з збереженим  кровообігом.

Автор понад 100 наукових праць, співавтор 2-х монографій та науково-методичного посібника. Приймає участь у наукових з’їздах, конференціях, симпозіумах в Україні та за її межами.