Search

За останні роки на кафедрі неврології і рефлексотерапії під керівництвом професора Свиридової Н.К. було налагоджено міжнародне співробітництво з провідними неврологами світу, що працюють на базі університету м. Лондона, Національної лікарні неврології і нейрохірургії м. Лондона (Велика Британія), Корнельського університету м. Нью-Йорка (США), університету м. Едмонтона (Канада), Саклеровського інституту мозку та хребта (м. Нью-Йорк, США), університету м. Барселони (Іспанія) та інших провідних медичних установ світу.

Напрямками співробітництва є освітня і консультативна діяльність.

На запрошення проф. Свиридової Н.К., професори з країн Європейського Союзу, США та Канади виступають з доповідями і лекціями на Всеукраїнських неврологічних конференціях, організованих кафедрою неврології і рефлексотерапії та Всеукраїнською асоціацією по неврології та рефлексотерапії. У зв'язку зі своєю зайнятістю і дуже щільним графіком роботи, провідні вчені світу не завжди мають можливість приїхати в Україну і в цих випадках за допомогою сучасних комп'ютерних технологій читаються лекції та проводяться дискусії дистанційно за допомогою програми Skype. Після доповіді присутні в залі неврологи мають можливість поспілкуватися з професорами з країн Європейського Союзу та Америки і задати свої питання.

Є домовленість з професорами з країн Європейського Союзу і Канади про консультації складних діагностичних хворих, що проходять лікування на базі неврологічних відділень Київської обласної клінічної лікарні. Ці консультації можливі за допомогою сучасних комп'ютерних технологій зв'язку.

Кафедра неврології і рефлексотерапії бере участь в міжнародних заходах. 29 лютого 2016 року на кафедрі проводився семінар, присвячений Міжнародному дню рідкісних (орфанних) захворювань. Семінар відкрила завідувач кафедри неврології і рефлексотерапії, д.мед.н., професор Свиридова Н.К., яка розповіла про історію виникнення цього дня, законодавче врегулювання забезпечення профілактики та лікування рідкісних захворювань в Україні. З доповідями виступили співробітники кафедри, після чого був проведений клінічний розбір хворих з рідкісними неврологічними захворюваннями.

Співробітники кафедри (д.мед.н., проф. Свиридова Н.К., д.мед.н., доцент Труфанов Є.О, к.мед.н., доцент Чуприна Г.М.) регулярно публікують тези на міжнародних неврологічних конгресах і конференціях.

На кафедрі видаються два міжнародні неврологічні журнали: Східно-європейський неврологічний журнал (головний редактор д.мед.н., проф. Свиридова Н.К.) і Східно-європейський журнал хвороби Паркінсона і екстрапірамідних захворювань (головний редактор д.мед.н., доцент Труфанов Є.О.). У журналах публікуються статті з актуальних проблем неврології, робиться акцент на міжнародні стандарти лікування та діагностики неврологічних захворювань.

З метою подальшого розвитку неврології і наближення рівня надання медичної допомоги населенню України до світових стандартів, кафедра неврології і рефлексотерапії під керівництвом професора Свиридової Н.К. й надалі буде розвивати міжнародне співробітництво і регулярно проводити Всеукраїнські конференції з міжнародною участю.