Search

1. Київська міська клінічна лікарня №8 (ІІ алергологічне відділення та поліклінічне відділення Київського міського алергологічного центру).

М. Київ,вул..Кондратюка,8.Тел.044-4322718.

  

2. Клініка імунології та алергології «Форпост».

М.Київ,вул..Тверська,2.Тел.044-5022262.

  

3. ДУ «Національний науковий центр Інститут  кардіології імені М. Д.Стражеско

м. Київ,вул.Народного ополчення 5А.Тел:044-2756622.

4.Київський центр клінічної імунології на базі Київської клінічної лікарні №1.

м.Київ,вул.Харківське шосе ,121.Тел.044-5608822.

1) Імуно флуоресцентний метод на апараті ImmunoCAP. 2 Унікальні тести на алергію з ImmunoCAP«Золотим» стандартом аллергодіагностики у всьому світі in vitro є імунофлюоресцентний метод, що проводиться на апараті ImmunoCAP шведської фірми «Phadia». За статистикою в Європі в кожній з 10 лабораторій 7 з них мають саме апарат ImmunoCAP, що говорить про високу якість результатів і довіру до цього методу.Следуя світовим стандартам аллергодіагностики клініка  проводить основні алерготести на апараті ImmunoCAP шведської фірми «Phadia».
Завдяки наступним характеристикам достовірність цього методу досягає 98%: висока точність і якість результатів, завдяки наявності тривимірної зв'язує здібності твердої фази в технології ImmunoCAP ®, в той час коли у всіх інших методах використовується просто поверхню;


висока специфічність даної технології (взаємодії з іншими імуноглобулінами (антитілами) людини);
Це найчутливий метод, так як нижня межа детекції приладу складає набагато менше значення, ніж показник, при якому визначається наявність алергії у пацієнта (це 0,35 КЮ / л. Серед набору тестів проводяться на апараті ImmunoCAP є унікальні тести, що роблять їх особливо важливими та цінними в діагностиці алергії:
--тест Фадіатоп (для дорослих)

-- Фадіатоп-інфант (для дітей), завдяки яким за один тест можна з високим ступенем вірогідності (практично 100%) визначити це алергія чи ні;
--тести з визначення специфічних IgE до рекомбінантним алергенів, які дозволяють визначити метод лікування респіраторного алергози (алергії на пилок рослин, побутовий пил, цвілеві грибки);
--точні кількісні тести з визначення перехресної алергії за допомогою молекулярної діагностики алергії (наприклад під клінікою харчової алергії може стояти в дійсності алергія на пилок рослин, що кардинально змінює тактику і успішність лікування).
На апараті ImmunoCAP визначається більш 500 самих різних алерготести для діагностики алергії.
2) Цілорічна алергія - це алергічні реакції триваючі круглий рік з періодичними загостреннями та незначними поліпшеннями. Проявляються у вигляді алергічного риніту, бронхіальної астми та інших алергічних заболеваній.Теперь і в Україні лікування алергії (АСИТ) на якісно новому рівні, завдяки новим сублінгвальним вакцинам чеської фірми Sevapharma (Севафарма), які випускаються у вигляді крапель, і приймаються під язик.

Переваги даних алергенів перед алергенами минулого покоління: стандартизація (високий рівень контролю якості та відповідності стандарту); висока ступінь очищення алергену від баластних речовин і білків, що не мають відношення до лікування (немає сторонніх речовин, що практично не дає алергічних побічних реакцій); більш висока ефективність, завдяки хорошій якості алергенів (пацієнту можна ввести більшу кількість лікувальної речовини і якісніше прищепити, т.е отримати набагато більш виражений лікувальний ефект); значно менше побічних ефектів (алергічних проявів на лікування).
3) Матрична інформаційно-резонансна діагностика і терапія (МИР-)
Квантова медицина - перспективний напрям сучасної медицини, засноване на ідеї про квантову природу живої матерії. Організм людини і навколишній світ являють собою систему найскладніших інформаційно-енергетичних зв'язків. У результаті багаторічних досліджень вчені-фізики і лікарі дійшли висновку, що спадкова інформація живого організму зберігається у вигляді квантової структури. Остання, будучи носієм генетичного коду, організована у вигляді голограми, яка має властивість у кожній своїй частині містити інформацію про ціле. З квантової фізики відомо, що для створення голограми необхідно лазерне, міліметрове та інші види випромінювань. Джерелом такого випромінювання в організмі є ДНК. Клітина здатна обробляти, передавати, відновлювати втрачену інформацію і реалізовувати закладену в ній програму розвитку, використовуючи для цього мікрохвильові випромінювання міліметрового і сантиметрового діапазону, а також світлові, лазерні та акустичні поля.
Технологія Матричної Інформаційно-резонансної діагностики (МИР - діагностики) представляє багаторівневу систему визначення резонансно-частотних характеристик органів, тканин і функціональних систем організму.

 

 

 

Порушення функціонально-динамічних зв'язків між органами та системами засноване на зміні коливальних процесів в клітинах і органах. Метод грунтується на системі комплексних вимірювань (електропровідності, термочутливості та інших) в специфічних зонах, за певним алгоритмом, що залежить від стану вегетативної нервової системи, стовбурових структур мозку і ретикулярної формації.
Ці електрофізіологічні зміни корелюють із змінами показників імунної системи, біохімічними та іншими. Відповідна комп'ютерна обробка даних: систематизація, порівняльна характеристика, оцінка та складання голографічного моделі обстежуваного дозволяє оцінити не тільки функціональний стан клітинних і тканинних структур а й визначити «квантовий образ» тобто здатність сприймати інформацію і реагувати на різні подразники.

 

 

 

 

 

 

Лікувальними базами кафедри є:

- відділення алергології №1 і №2 КМКЛ №8,

- поліклінічне відділення міського алергологічного центру,

- відділення спелеотерапії міського алергологічного центру,

- лабораторія імунології ДУ “Національний науковий центр Інститут кардіології ім. М. Д. Стражеска НАМН України”, 

- ТОВ “Клініка імунології та алергології “Форпост”,

- Київська міська клінічна лікарня №1. 

Між базами та кафедрою укладено угоди, всі положення яких виконуються.

Викладачі кафедри консультують у відділеннях №1, №2 та, за потребою, в інших відділеннях КМКЛ №8, у консультативно-діагностичному відділенні Київського міського алергологічного центру при КМКЛ №8, в клініці імунології та алергології “Форпост”, в ДУ “НІК імені М.Д. Стражеско” НАМН України, Київській міській лікарні №1.

Загалом проконсультовано  2096 хворих.

Основні показники лікувальної роботи кафедри.

Обсяги лікувальної роботи науково-педагогічних працівників кафедри:

за період 2014 року працівниками кафедри було проліковано 561 пацієнт в стаціонарі, проведено 1535 консультацій в поліклініках, надавалася допомога бійцям АТО.

Співробітники кафедри за вимогою надають консультації в кількох позабазових установах кафедри: КЗ КОР “Київська обласна клінічна лікарня”, клінічний госпіталь МВС, Інститут медицини праці, клінічна лікарня “Феофанія”, Пирятинська ЦРЛ, Білоцерківська ЦРЛ, Боярська ЦРЛ, Бородянська ЦРЛ.

На базі КМКЛ №8 функціонує школа «Астма-школа», в якій 1 раз на місяць співробітники кафедри проводять заняття з хворими на бронхіальну астму та іншу алергопатологію, членами їх родин та особами, які цікавляться питаннями механізмів розвитку, діагностики, лікування та профілактики алергічних захворювань.

На базі клініки імунології та алергології «Форпост» проводиться школа молекулярної діагностики для фахівців та пацієнтів.

 

  

Співробітники кафедри постійно ведуть консультативний прийом хворих з алергологічною та імунозалежною патологією, які направляються з усієї України.

Усі викладачі кафедри - висококваліфіковані фахівці, мають наступні кваліфікаційні категорії:

Вищу кваліфікаційну категорію за фахом “Клінічна імунологія” мають наступні співробітники: завідувач кафедрою, доктор медичних наук, професор Кузнецова Л. В.; доценти: кандидат медичних наук Осипова Л. С., доктор медичних наук Літус В. І., кандидат медичних наук Назар О. В.

Першу кваліфікаційну категорію за фахом “Клінічна імунологія” має асистент Назаренко О. П.

Вищу кваліфікаційну категорію за фахом “Алергологія” мають наступні  співробітники: завідувач кафедрою, доктор медичних наук, професор Кузнецова Л. В.; доктор медичних наук, професор Літус В. І., доктор медичних наук, професор Пілецький А. М., доктор медичних наук, доцент Романюк Л. І.; доценти: кандидат медичних наук Осипова Л. С., кандидат медичних наук Назар О. В.

Першу кваліфікаційну категорію за фахом “Алергологія” має асистент Юркіна А. В.

Першу кваліфікаційну категорію за фахом “Лабораторна імунологія” мають наступні співробітники: завідувач кафедрою, доктор медичних наук, професор Кузнецова Л. В.; доктор медичних наук, професор Літус В. І., доктор біологічних наук, професор Гавриленко Т. І.

Другу кваліфікаційну категорію за фахом “Лабораторна імунологія” має асистент Кузнецов О. Г.

Вищу кваліфікаційну категорію за фахом “Організація і управління охороною здоров’я” має професор, доктор медичних наук Пілецький А. М.

Не має кваліфікаційної категорії асистент кафедри Бондаренко Т. М.

Наявність на кафедрі співробітників, які є головними спеціалістами МОЗ, ДОЗ:

  • Кузнецова Лариса Володимирівна – головний позаштатний спеціаліст дорослої мережі з імунології Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації (ДОЗ КОДА). Наказ № 117 від 11.04.2008 р.

Романюк Лілія Іванівна – головний позаштатний спеціаліст дорослої мережі з алергології ДОЗ м. Києва. Наказ №175 від 24.03.2004 р.