Соколов Юрій Миколайович,Заслужений лікар України,професор кафедри кардіології, доктор медичних наук, інтервенційний кардіолог

Соколов Юрій Миколайович, народився  у м. Іркутськ.

В 1965—1970 навчався в Іркутському державному медичному інституті.

В 1972 р. поступив в аспірантуру при кафедрі госпітальної хірургії Іркутського державного медичного інституту,

1975 р- захист  дисертації на звання кандидата медичних наук за спеціальністю «Кардіологія» .

В 1982 р. захист  дисертації на звання доктора медичних наук за спеціальністю «Кардіологія» в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії (зараз — Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова).

Є провідним науковий співробітник відділення Інтервенційної кардіології Національного наукового центру «Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска» Національної академії медичних наук України.

Вперше в Україні виконав:

-Коронарний тромболізис у пацієнта з гострим інфарктом міокарда (1991 р.)

-Коронарну ангіопластику у пацієнта з гострим інфарктом міокарда (1993 р.)

Встановив стент в перші часи інфаркту міокарда (1997 р.)

З 2001 — Почесний член Європейського товариства кардіологів

З 2002 року проводиться щорічний освітній курс по інтервенційній кардіології — «Київський Курс по коронарним реваскуляризаціям».

Представник України в міжнародній громадській ініціативі «Stent for Life».

З 2009 року професор кафедри кардіології Національної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.

2010 — Член-кореспондент Національної Академії медичних наук України по спеціальності інтервенційна кардіологія.

Орден «За заслуги» ІІІ ступеня.

Є автором багатьох наукових робіт, які опубліковані в Україні та закордоном.

Основні наукові праці:

2002 р. — «Інвазійна кардіологія і коронарна хвороба»

2009 р. — Монографія «Настанова з кардіології»

2011 р. — «Коронарна хвороба і інтервенційна кардіологія»