Мартинюк В.Ю.- Завідувач кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації НМАПО імені П.Л. Шупика

Освіта- вища. Закінчив Тернопільський державний медичний інститут у 1974 р, факультет «Лікувальна справа»

Директор Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України.

Кандидат медичних наук.  Доцент. Заслужений лікар України. Почесний професор Алмаaтинського інституту удосконалення лікарів.

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

Дійсний член Європейської академії дитячої інвалідності (EACD) та Міжнародної асоціації дитячих неврологів  (ICNA)
Працює в НМАПО імені П.Л. Шупика з 1983р, на кафедрі з 2003 року.
Автор понад 500 наукових робіт, в т.ч. навчальних посібників та монографій.

В. Ю. Мартинюк — співголова Міжнародного об'єднання дитячих фахівців «Україна-Баварія» «Баварія-Україна» NUCLEUS. Під егідою проведено 11 Українсько-Баварських симпозіумів «Медико — соціальна реабілітація дітей з обмеженнями життєдіяльності». У 2015 р. В. Ю. Мартинюк розробив Концепцію соціальної педіатрії[7] (комплексної медико-соціальної реабілітації дітей з обмеженнями життєдіяльності). Основна мета Концепції — забезпечення формування життєвого простору дитини та підлітка в суспільстві з урахування стану їх здоров'я.