Search

Стажування та участь в міжнародних конференціях та конгресах:

Зав.кафедри Мартинюк В.Ю., доценти Стеценко Т.І. та Свистільник В.О. приймали участь у науково-практичній конференції «Розсіяний склероз та інші демієлінізуючі хвороби у дітей та підлітків» у 2019р в м.Варшава.

Доцент Стеценко Т.І. в м.Будапешт –тренінг «Епілепсія у дітей та коморбідні стани» у 2016р та в м.Аліканте у 2018р на тему «Гостра неврологія та нейроімунологічні проблеми у дітей» під егідою Європейської асоціації дитячих неврологів.

Участь в 32 Міжнародному конгресі з питань епілепсії у 2017р в м. Барселона та 4 Європейському неврологічному конгресі в м. Лісабон

Доцент Свистільник В.О. участь у  4 Європейському неврологічному конгресі в м. Лісабон.

Брала участь у тренінгу з питань надання допомоги дітям з прогресуючими нейродегенеративними хворобами: спинальна аміотрофія та прогресуюча м’язова дистрофія у 2019р в м. Амстердам та в м.Стамбул.

Продовжується співробітництво з Європейською академією дитячої інвалідності (EACD). У 2019 році під час 31stEuropean Academy of Childhood Disability Annual Meeting доцента кафедри Назар О.В. обрано Національним координатором EACD. В рамках співпраці в Україні створена Громадська організація «Українська академія дитячої інвалідності», яку очолив завідуючий кафедри Мартинюк В.Ю. Проведена методична нарада з Головою EACD  доктором ArnabSeal, членами правління EACD, національним координатором EACD О.В. Назар та Головою правління ГО «Українська академія дитячої інвалідності» Мартинюком В.Ю. Обговорені питання подальшої співпраці між EACD та УАДІ, допомога в методичній підтримці при підготовці методичних рекомендацій по організації реабілітаційної допомоги дітям з інвалідністю, впровадженню новітніх технологій діагностики та реабілітації.

В 2020 році було заплановане 1 Зібрання УАДІ на 25-26 вересня 2020 року у м. Києві за підтримки EACD. Запрошені спікери: Голова EACD – dr. Arnab Seal, Consultant Neurodevelopmental Paediatrician and Honorary Senior Lecturer Paediatrics and Child Health, Leeds Community Healthcare TrustUniversity of Leeds (Великобританія), секретар EACD -ElegastMonbaliu,PT, PhD, Assistant Professor of Neurorehabilitation Research Group Department of Rehabilitation Sciences KU Leuven Campus Brugge, Belgium. У звязку з проведенням карантинних заходів в Україні та світі, конференція була перенесена на 2021 рік.

Проведені попередні перемовини з Андреа Гузетта для проведення базового курсу «Оцінка генералізованих рухів новонароджених та немовлят за методом Прехтла(Prechtl’s Methods of General Movements Assessment (GMA))»  у 2021 році після послаблення карантинних заходів. Андреа Гузетта (MD, PhD): акредитований міжнародний тренер від Трасту по оцінці генералізованих рухів (GMs) по методу Прехтла (General Movements Trust, Піза, Італія); доцент кафедри клінічної та експериментальної медицини, керівник лабораторії досліджень методик раннього втручання у новонароджених та немовлят (Head of Stella Maris Infant Lab for Early-intervention (SMILE)) Пізанського універсистету (University of Pisa, Medical School) ; член міжнародної робочої групи дослідників Centre of Research Excellence in Newborn Medicine (Australia), член EACD.

Навчальний курс орієнтований на лікарів неонатологів, дитячих неврологів, педіатрів, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, психологів та інших фахівців, які працюють у галузі неврології раннього дитячого віку.Цей курс відповідає стандартам, визначеним Трастом оцінки генералізованих рухів (www.general-movements-trust.info). Курс включає лекції, демонстрації та обговорення відеозаписів. Лекції будуть чергуватися з практичними заняттями з відео, підготовленими тренерами. Після закінчення курсу учасникам потрібно буде скласти підсумковий тест, щоб отримати міжнародний сертифікат надійності в цьому методі оцінювання.

Продовжується співпраця з ізраїльськими колегами з медичного центру нервово-м’язових хвороб Інституту неврології (Institute of Neurology of Schneider Children`s Medical Center of Israel), а саме з директором професором Йорамом Нево, лікарем неврологом дитячим Аллою Кузьинською, фізичними терапевтами. В грудні 2020р. запланований вебінар на тему «Мязова дистрофія Дюшена».

Доцент кафедри Назар О.В. залучена до Проекту «Створення навчальної програми з фізичної та реабілітаційної медицини (ФРМ) для лікарів в Україні», за підтримки Агенції НАТО в рамках Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО про реалізацію співпраці у сфері медичної реабілітації та згідно Меморандуму про взаєморозуміння від 18 квітня 2019 року, укладеного між українськими закладами вищої освіти та міжнародними закладами освіти (Реабілітаційна лікарня Абромішкес у співпраці з Центром реабілітації фізичної і спортивної медицини Університетської лікарні Сантарос Вільнюського університету; Ризька східна університетська лікарня як клінічна база Ризького університету імені Пауля Страдиня) (далі – Меморандум), 2019-2021рр.

Продовжується Україно-Баварське співробітництво з  удосконалення організації медико-соціальної реабілітації дітей з обмеженням життєдіяльності між ДЗ «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України» та Центром ІСР Мюнхен.

Продовжується співпраця з керівником відділу неврології та епілептології дитячого меморіального інституту здоров'я у Варшаві (Національний консультант з дитячої неврології) з професоромSergiusz Jóźwiak з питань діагностики та лікування туберозного склерозу, розсіяного склерозу.

Співробітники кафедри є членами Європейської академії дитячої інвалідності (EACD), Європейської асоціації дитячих неврологів (EPNS), Американської академії церебрального паралічу та медицини розвитку (AACPDM).

У вересні 2020 року проведено семінари за міжнародною підтримки з питань прогресуючих нервово-м’язових захворювань у дітей (Прогресуюча м’язова дистрофія Дюшена, спірально-м’язова атрофія).

З 2020 року планується розпочати сумісні вебінари з Європейською академією дитячої інвалідності.