Викладання дитячої неврології в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика почалося з 1969 року на кафедрі дитячої психоневрології.

Першою завідуючою кафедри дитячої психоневрології, де здійснювалось викладання дитячої неврології, з 1969 року була професор П. І. Коваленко, з 1975 року – професор Л. О. Булахова.

Булахова  Л. О.

Засновником педагогічної та практичної школи дитячої неврології в Україні є доцент Саган О. М.

Саган О. М.

З 1996 по 2003 рік підрозділ дитячої неврології працював в складі кафедри неврології №2 (зав. кафедри - професор Руденко А. Ю). Завідувала підрозділом дитячої неврології доцент Коноплянко Т. В.

Основними завданням кафедри є підготовка дитячих неврологів та удосконалення знань і вмінь лікарів: дитячих неврологів, психіатрів; педіатрів, загальної практики-сімейної медицини та невропатологів, медичних психологів з питань дитячої неврології на післядипломному навчанні у системі безперервного професійного розвитку фахівців.

Основні напрямки роботи кафедри: удосконалення діагностики та лікування хвороб нервової системи у дітей, основні з них: ДЦП, епілепсія, неврологія раннього дитячого віку, наслідки нейроінфекції, нейрогенетика, міждисциплінарні тематики з нейрохірургії та психіатрії у дітей, розвиток аспектів соціальної педіатрії, реабілітації та інших медико-організаційних технологій, що сприятимуть удосконаленню допомоги дітям з обмеженими можливостями здоров’я.

Протягом 2003-2013 рр. кафедру очолював доцент, кандидат медичних наук, директор Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України, головний дитячий невролог МОЗ України, заслужений лікар України Мартинюк В. Ю. В групі провідних фахівців у галузі дитячої неврології за розробку сучасної системи реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи у дітей був удостоєний Державної премії України у галузі науки і техніки. Завдяки йому був започаткований напрямок Україно-Баварського співробітництва з питань соціальної педіатрії, дитячої неврології, реабілітації дітей з обмеженими можливостями здоров’я, а також проведено низка Україно-Баварських симпозіумів та Конгресів. Під головуванням В. Ю. Мартинюка у 2009 році в Києві був проведений Міжнародний конгрес дитячих неврологів ICNA

Мартинюк В. Ю.

Дійсний член Міжнародної асоціації дитячих неврологів ICNA.

У 2013 році в.о. завідувача кафедри покладалося на кандидата медичних наук, доцента  Панасюк Л. О.

2013-2016 року завідувачем кафедри була заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Моісеєнко Р.О. Основний напрямок науково-практичної діяльності, кандидатської і докторської дисертації здійснювався у галузі соціальної медицини, зокрема, соціальної педіатрії. З 1995 року, працюючі у МОЗ України від посади провідного спеціаліста до першого заступника Міністра, координувала та розвивала напрямок охорони здоров’я матері і дитини, соціальної педіатрії.

З 2016 року кафедру очолює доцент Мартинюк В.Ю.

Дійсний член Європейської академії дитячої інвалідності (EACD) та Міжнародної асоціації дитячих неврологів  (ICNA)
Працює в НМАПО імені П.Л. Шупика з 1983р, на кафедрі з 2003 року.
Автор понад 500 наукових робіт, в т.ч. навчальних посібників та монографій.

В. Ю. Мартинюк — співголова Міжнародного об'єднання дитячих фахівців «Україна-Баварія» «Баварія-Україна» NUCLEUS. Під егідою проведено 12 Українсько-Баварських симпозіумів «Медико — соціальна реабілітація дітей з обмеженнями життєдіяльності». У 2015 р. В. Ю. Мартинюк розробив Концепцію соціальної педіатрії ](комплексної медико-соціальної реабілітації дітей з обмеженнями життєдіяльності). Основна мета Концепції — забезпечення формування життєвого простору дитини та підлітка в суспільстві з урахування стану їх здоров'я.

2018р проведення Українсько-Баварського симпозіума  «Медико-соціальна реабілітація дітей з обмеженням життєдіяльності»  20-22.09.2018. м. Кропивницький