Ємець Ілля Миколайович

Доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, професор кафедри дитячої кардіології та кардіохірургії НМАПО ім. П.Л.Шупика, директор Державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», кардіохірург, член правління Європейської асоціації кардіоторакальних хірургів.

1979 р. – закінчив Київський медичний інститут, спеціальність – педіатрія.

1983 – 1985 рр. – проходив клінічну ординатуру за спеціальністю серцево-судинна хірургія в Інституті серцево-судинної хірургії АМН України.

1985 – 1996 рр. – дитячий кардіохірург Інституту серцево-судинної хірургії АМН України.

Працював дитячим кардіохірургом у закордонних медичних центрах:

1993 р. – резидент кардіохірург у Children's Hospital (Сідней, Австралія);

1994 р. – штатний кардіохірург у Hospital for Sick Children (Торонто, Канада);

1996 р. – штатний кардіохірург у Royal Children's Hospital (Мельбурн, Австралія);

1998 р. – штатний кардіохірург у Hospital J.Cartier (Париж, Франція).

З 1996 р. – керівник відділення  дитячої реанімації та кардіохірургії Інституту серцево-судинної хірургії АМН України.

У 1997р. захистив кандидатську дисертацію на тему "Паліативна хірургія вроджених вад серця у дітей раннього віку", у 2001 р. — докторську дисертацію на тему "Хірургічне лікування транспозиції магістральних судин".

З грудня 2010 р. по травень 2011 р. – Міністр охорони здоров'я України.

У 1993 р. стал засновником і президентом першого Міжнародного благодійного медичного фонду в Україні «Дитяче серце», який допомагає українським дітям з вродженими вадами серця.

З 2003 р. – засновник та керівник Державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології  та кардіохірургії МОЗ України».

У 2010 р. став лауреатом національної премії «Гордість  країни»  в номінації «Сенсація року» за світовий винахід в кардіохірургії (вперше у світі впровадив хірургічне лікування перенатально діагностованих складних вроджених вад серця у перші години життя у новонароджених із застосуванням аутологічної пуповинної крові замість донорської.).

Автор понад 250 наукових робіт в галузі кардіохірургії.

Повний кавалер ордена «За заслуги».