Кафедра дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НМАПО імені П. Л. Шупика є лікувальним центром дитячої оториноларингології на Україні. На кафедрі проводяться всі оперативні втручання на ЛОР-органах у дітей під загальним знеболенням. Крім того, вона є єдиним на Україні центром лікування хронічних рубцевих стенозів гортані та шийного відділу трахеї у дітей. На кафедрі широко використовуються електрозварювальні технології. В клініці  проводяться клінічні дослідження. Співробітники кафедри є авторами клінічних настанов. Спеціалісти кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НМАПО імені П. Л. Шупика чергують за викликами Української станції екстреної медичної допомоги.

Лікувальна робота кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НМАПО імені П. Л. Шупика проводиться на п’яти лікувальних базах:

• Національна дитяча спеціалізована лікарня “ОХМАТДИТ” (клінічна база з моменту створення кафедри з 1969 року)
  • Київська міська дитяча клінічна лікарня №1 (з 1989 р.)
  • ЦПМСД Оболонського району
  • УМК МЕДІАЛ клініка сімейної медицини
  • КЗЛОР «ЛОДКЛ "ОХМАТДИТ“ (з 2018 р.)

Стаціонарна допомога надається у ЛОР-відділені НДСЛ «ОХМАТДИТ»   (зав. відділеня –доцент Молочек Юрій Анатолійович, м. Київ, вул. Чорновола 28/1) та у ЛОР-відділенні КМДКЛ № 1 (зав. відділеня – Рубан Ігор Іванович, м. Київ, вул. Богатирська 30).

Клініки повністю забезпечені інструментарієм для виконання на сучасному рівні отоларингологічних діагностичних та лікувальних маніпуляцій і операцій.

В клініці застосовуються новітні діагностичні обстеження та виконується весь спектр консервативного і хірургічного лікування хворих  із захворюваннями ЛОР-органів.

Загально-клінічні діагностичні можливості клініки:

- Загально-клінічні лабораторні дослідження;

- Мультипрофільне обстеження пацієнтів;

- Комп’ютерна томографія;

- Ендоскопічна діагностика;

- Ультразвукова діагностика;

- Імунологічні обстеження.

Хірургічна діяльність проводиться з використанням сучасних технологій, в тому числі з використанням електрозварювальної технології.

Операції на вусі:

- Сануючі операції на середньому вусі при гострому та хронічному отиті (антротомія, мастоїдектомія, розширена антротомія та мастоїдектомія, розширена радикальна операція на середньому вусі при отогенних внутрішньочерепних ускладненнях, сануючі хірургічні втручання при хронічному гнійному середньому отиті з хірургічною реабілітацією слуху);

- Всі типи тимпанопластики, включаючи закриті та відкриті варіанти її виконання;

- Пластичні хірургічні втручання при вроджених та набутих вадах зовнішнього вуха;

- Шунтування барабанної порожнини;

- Пластика вушних раковин.

Операції при захворюваннях приносових пазух, в тому числі з застосуванням ендоскопічної техніки:

- Гайморотомія, включаючи всі методики ендоскопічної хірургії через ніс;

- Ендоназальна етмоїдектомія;

- Електротермоадгезія нижніх носових раковин;

- Трепанопункція лобової пазухи;

- Лобно-решітчаста трепанація;

- Підслизова резекція носової перегородки;

- Септопластика;

- Редресація кісток носа;

- Пластика зовнішнього носа;

- Видалення нориці та кісти спинки носа;

- Пластика хоан.

Операції при захворюваннях глотки:

• Електротермоадгезія піднебінних мигдаликів (операція проводиться безкровно, мигдалики після втручання зменшуються та зберігають свою функцію);
  • Тонзилопластика;
  • Тонзилотомія;

- Тонзилектомія;

- Аденотомія з використанням шейвера та електротермоадгезії;

- Електротермоадгезія язикового мигдалика;

- Видалення серединної та бокової кістишиї.

- Операції при захворюваннях гортані:

- Трахеостомія;

- Видалення папілом гортані;

- Супраглотопластика;

- Пластика гортані;

- Видалення вузликів крикунів;

- Видалення пухлини ЛОР-органів.

Обхід професора А. Л. Косаковського

За результатами рейтингу 2018 року кафедра зайняла 1-е місце за номінацією   П 13 Надання медичної допомоги