Кафедра дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології співпрацює за міжнародними програмами:

1. Епіднагляд за ротавірусною інфекцією у дітей до 5 років (з 2006 р)

2. Центрально-Східно-Європейський проект з первинних імунодефіцитів у дітей“ J-project” (з 2004 року)

3. Німецько-український проект «Україна - Здоров’я дітей»

4. Європейський освітній проект з ВІЛ-інфекції у дітей Tr@inforPedHIV, що проводить Педіатрична Європейська Мережа з Лікування СНІДу (PENTA)

Міжнародні проекти, завершені на кафедрі:

1. Популяційне дослідження гнійних менінгітів у м. Києві (2002-2004).  Наказ МОЗ №360 від 10.10.2002 за підтримки міжнародної неурядової організації РАТН

2. Вивчення ефективності Ніb вакцинації на основі вивчення частоти рентгенологічно підтверджених пневмоній у дітей віком до 2 років (2007-2009, ВООЗ)

3. Європейське мультицентрове клінічне дослідження – вивчення ефективності та безпечності препарату в/в імуноглобуліну IgІ10Е-0718 у пацієнтів ПІД (2011-2013)

4. Європейське мультицентрове клінічне дослідження – BREATHER: антиретровірусна терапія короткими циклами (5 днів лікування/2 дні перерва) у ВІЛ-інфікованих дітей (2013-2016)

5. Розподіл серотипів пневмокока у дітей до 5 років при назофарингеальному носійстві (2013-2014 за підтримки МОЗ)

З 2009 року діє угода про співробітництво НМАПО імені П. Л. Шупика (Київ) та Дебреценським Медичним університетом і Науковим центром здоров’я (Угорщина). У 2016 році підписаний меморандум між НМАПО імені П. Л. Шупика (Київ) та науковим центром первинних імунодефіцитів Тегеранського університету медичних наук.

Всі викладачі кафедри приймали і приймають участь в роботі міжнародних семінарів та конгресів з актуальних питань дитячих інфекційних хвороб, дитячої імунології, імунопрофілактики інфекційних хвороб.

Професор Волоха А.П. і співробітники кафедри є членами Європейського товариства дитячих інфекціоністів (ESPID),  Європейського товариства з первинних імунодефіцитів (ESID), організаційного комітету Центрально-Східно-Європейського проекту з первинних імунодефіцитів у дітей “J-project”.

У 2017 році співробітники кафедри прийняли участь з доповіддю “Immunity to vaccination in HIV-infected children” в конференції Європейського товариства дитячих інфекціоністів (ESPID) в м. Мадрид, Іспанія, а також була представлена доповідь “Autoimmune disorders in patients with primary antibody deficiency” на конференції Європейського товариства з первинних імунодефіцитів (ESID) в м. Единбург, Великобританія.