Search

Співробітники кафедри виконують консультативну роботу в базових лікувальних установах, надаючи висококваліфіковану медичну допомогу хворим в гінекологічних та акушерських відділеннях, проводять спеціалізовані консультативні прийоми з гінекологічної ендокринології, лікування безпліддя, патології шийки матки та ультразвукової діагностики.

Основне місце проведення лікувально-консультативної роботи викладачів кафедри – стаціонар та поліклінічне відділення (обласний медико-генетичний центр) Київського обласного центру охорони здоров’я матері та дитини (КОЦОЗМіД): акушерські відділення: фізіологічне, відділення акушерської та екстрагенітальної патології, обсерваційне; гінекологічне; відділення реанімації та інтенсивної терапії. За кожним з цих відділень закріплені професор та доценти кафедри в якості кураторів, асистенти здійснюють лікування вагітних, ведення пологів, лікування гінекологічних хворих. Крім того, в ЦРП Печерського району міста Києва ведуть консультативний прийом та лікувальну роботу доцент Герасимова Т. В. та доцент Олійник Ю. В. Професор Леуш С. С. та доцент Рощина Г. Ф. проводять  лікувально-консультативну роботу на базі дорожньої клінічної лікарні № 1.

Співробітники кафедри є прибічниками впровадження органо-зберігаючого підходу до лікування масивних кровотеч, в тому числі, і за рахунок використання новітніх технологій та медикаментів (використовується метод органо-плазмовової коагуляції, новітні медикаменти карбетоцин, терліпрессин та інш.).

Співробітники кафедри здійснюють виїзди по сан. авіації в райони Київської області при виникненні складних і важких клінічних випадків (акушерські кровотечі, прееклампсії, післяпологові і післяопераційні ускладнення та ін.).

Розроблені кафедрою інноваційні методики впроваджені в більшості родопомічних закладів Київської області.

Впроваджено в лікувальну роботу наступних закладів протягом 2019 р.: Комунальний Заклад Київської Обласної Ради «Київський обласний центр охорони здоров’я матері та дитини» (КОЦОЗМтаД), Вишгородська ЦРЛ Київської області. Наступні наукові досягнення та розробки кафедри Акушерства і гінекології №1:

  1. 1. Методика профілактики передчасних пологів у жінок, які багато народжуть у вигляді алгоритму: 1) трансвагінальна цервікометрія в18-22 тиж.; 2) застосуванняакушерського розвантажувльного песарію; 3) використання мікронізованого прогестерону, комплексного препарату заліза (ІІІ)-гідроксид полімальтозат + фолієва кислота, від моменту постановки песарію, - пробіотик та L – аргінін.
  2. Комплекс медикаментозних засобів та технічного супроводу при проведенні повторного кесарева розтину: використання радіохвильового скальпеля, аргоноплазмової коагуляції тканин та медикаментозного супроводу терліпресином, карбетоцином, поліфункціональним протизлуковим розчином гіалуронової кислоти.
  3. Комплексне хірургічне лікування лейоміоми матки,що полягає у виконанні консервативної міомектомії з використанням розчину терліприсину, поліфункціонального протизлукового розчину та технічного супроводу хірургічного втручання радіохвильовим скальпелем та застосування аргоноплазмової коагуляції тканин.
  4. Алгоритм дій для профілактики і лікування рецидивуючих кровотеч і загрози передчасних пологів у пацієнток з передлежанням плаценти, шляхом застосування сублінгвальних форм мікронізованого прогестерону в поєднанні з гемостатичною терапією та комбінованими препаратами магнію та вітамінів групи В.
  5. Використання комплексу йодиду калію та фолієвої кислоти для профілактики акушерських та перинатальних ускладнень у вагітних після допоміжних репродуктивних технологій при патології щитоподібної залози.
  6. Алгоритм заходів ранньої післяопераційної реабілітації та вторинної профілактики в пізньому післяопераційному шляхом профілактики злукового процесу органів малого тазу під час операції кесаревого розтину.

Розроблено алгоритм розродження за різних варіантів патології плацентції та методифіковано методику виконання КР.

-Київський обласний центр охорони здоров`я матері та дитини (КОЦОЗМіД)

адреса: м. Київ, вул. Богговутівська 1, корпус 15, тел. (044) 483- 09- 73

- Дорожня клінічна лікарня №1

адреса: м. Київ, вул. Михайла Коцюбинського, 8-а; тел.: (044) 465-17-04

- Пологовий будинок ЦРЛ Києво-Cвятошинського району

адреса: м. Боярка, вул. 40 років Жовтня 51; тел. (04598) 41-685

-Акушерсько-гінекологічне  відділення Вишгородської ЦРЛ

адреса: м. Вишгород, вул. Кургузова 1; тел. (04496) 54-739

- Пологовий будинок м. Біла Церква

адреса: м. Біла Церква, вул. Семашка 7; тел.  (04563) 6-22-25

- Медичний центр «Здоров`я столиці»

адреса: м. Київ,  вул. Мазепи 6-в; тел. (044) 38-38-388