Search

 
 

20 жовтня 2018 року в рамках реалізації Національної концепції щодо безперервного професійного розвитку сімейних лікарів та педіатрів в м.Житомир відбувся Регіональний науково-практичний семінар: «Сучасна діагностика, лікування та профілактика поширених інфекційних та неінфекційних хвороб дитячого» за участі провідних вітчизняних фахівців за спеціальністю «Педіатрія», керівника ДОЗ Житомирської області, головних спеціалістів  Департаменту Житомирського ОДА за спеціальністю «Педіатрія» та «Сімейна медицина».

Головний спеціаліст Департаменту Хмельницького ОДА за спеціальністю «Педіатрія» надала інформацію щодо стану педіатричної служби в Житомирській області.

Завідувач сектором науки та інновацій МОЗ України, член-кореспондент НАМН України, Заслужений діяч науки і техніки України, професор О. Волосовець виступив з програмною доповідями: «Вітчизняна педіатрія: час змін» та «Пневмонія та бронхіт у дітей: тактика прийняття рішень (клінічні випадки)».

Професор кафедри педіатрії Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця, Заслужений лікар України, професор С. Кривопустов доповів щодо теорії і практики лікування та профілактики інфекцій дихальних шляхів у дітей, міжнародного та вітчизняного досвіду антибіотикотерапії інфекцій органів дихання у дітей з фокусом уваги на проблему антибіотикорезистентності, некальціемічних ефектів вітаміну D у дітей.

Завідувач кафедри дитячих інфекційних захворювань, Заслужений лікар України, професор С. Крамарьов звернув увагу лікарів на питання, що стосуються сучасних можливостей діагностики, лікування та профілактики найбільш поширених інфекційних захворювань у дітей з точки зору доказової медицини.

Голова асоціації педіатрів м. Києва, завідувач кафедри дитячих і підліткових захворювань НМАПО імені П.Л.Шупика, Заслужений лікар України, професор Г. Бекетова зробила доповідь щодо профілактики та лікування захворювань у дітей з позицій впровадження сучасних міжнародних стратегій в Україні (майстер-клас для лікарів).

Завідувач відділенням молодшого дитинства ДУ «ІПАГ НАМН України», Заслужений лікар України, професор О. Шадрін інформував лікарів щодо актуальних питань дієто- та фармакотерапії дитячих хвороб у сучасних клінічних настановах.

Голова Асоціації педіатрів Полтавської області, завідувач кафедри педіатрії ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», професор Т. Крючко зробила доповідь з питань діагностики та лікування гострого тонзиліту згідно засад доказової медицини.

В кінці семінару лектори відповіли на чисельні запитання лікарів, які по закінченню цього науково-практичного заходу отримали сертифікати, установленого МОЗ України зразка.