Search

 
 

14 вересня 2018 року відбулась конференція з медичного права, організована відділенням Асоціації правників України у Запорізькій області, Запорізькою обласною медичною Асоціацією лікарів-організаторів охорони здоров’я та Запорізьким відділенням Асоціації адвокатів України.

В заході взяла участь старший викладач кафедри педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права Лідія Юрковська.

В умовах інтенсивного державного реформування сфери охорони здоров’я, що відбувається, зокрема, шляхом суттєвого перетворення нормативно-правової бази організації та роботи закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) всіх рівнів, у медичної громади виникає чимало питань, на які здатні професійно відповісти саме юристи, які спеціалізуються на медичному праві.

Виступи та відповіді на запитання аудиторії Лідії Юрковської були присвячені правовим засадам оптимізації штату та чисельності працівників комунальних ЗОЗ, що перетворюються з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства; конституційно-правовим проблемам законодавчого забезпечення медичної реформи в Україні; окремим аспектам концепції професійного ліцензування лікарів, розробленої МОЗ України; практично-прикладним проблемам запобігання правовим ризикам у взаємодії з пацієнтами, які не дають згоди на життєво необхідне лікування тощо.

В одній залі для спільного обговорення актуальних правових проблем втілення медичної реформи зібралися керівники закладів охорони здоров’я Запорізької області, фахові адвокати та юристи, окремі депутати обласної ради.

Бурхлива дискусія, що розгорнулася навколо правових питань медичної реформи, засвідчує важливість діалогу медиків і юристів на шляху пошуку оптимальних шляхів практичного втілення реформи в межах діючого правового поля.