Search

 
 

5 вересня цього року на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П.Л. Шупика відбулася вступна конференція, присвячена початку інтернатури лікарями-інтернами 2018 - 2019 років навчання. На конференції були присутні викладачі кафедри анестезіології та інтенсивної терапії і 78 лікарів-інтернів першого року навчання.

Кількість інтернів в цьому році на 19% більша порівняно з минулим роком, завдяки  популяризації спеціальності серед лікарів і студентів медичних ВУЗів, яку проводить кафедра.

Конференцію відкрив завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор О. Лоскутов, який привітав присутніх інтернів із початком навчального процесу та коротко висвітлив досягнення, проблеми та перспективи сучасної післядипломної медичної освіти в Україні й основні наукові досягнення опорної кафедри з профільної спеціальності.

Впровадження в освітній процес сучасних міжнародних медичних та освітніх стандартів, підвищення науково-освітнього професійно орієнтованого рівня майбутніх лікарів вимагає від них відповідального ставлення до навчання, зростання частки самостійної роботи в опрацюванні теорії, клінічної роботи на базах стажування під керівництвом викладачів кафедри. Про це розповів завуч кафедри доцент М. Бондар, оприлюднивши основні напрямки учбово-методичної роботи та конкретні завдання, які стоять перед лікарями-інтернами.

Для успішного оволодіння основами спеціальності, на даному очному курсі лікарям інтернам буде прочитано понад 50 лекцій, заплановано проведення майстер-класів та практичних занять в новому симуляційному центрі НМАПО імені П. Л. Шупика.

Для оцінки навчально-методичної роботи на кафедрі з лікарями-інтернами, з цього року буде введено щомісячне анкетування слухачів за опитувальником, розробленим співробітниками кафедри, що з точки зору викладачів, дозволить об'єктивізувати і вдосконалити освітній процес.

Куратор циклу доцент А. Жежер наголосив, що навчально-методична робота потребує постійного вдосконалення у всіх аспектах підготовки лікаря-спеціаліста і вимагає від самих лікарів зосередженості та відповідального ставлення до своїх професійних обов’язків. Він ознайомив присутніх з розкладом лекцій та графіком проведення практичних занять, вказавши на значимість інтернатури у підготовці лікаря, адже саме тут здобувається право на практику. Присутні викладачі побажали успіхів лікарям-інтернам в реалізації їхнього інтелектуального потенціалу.