Search

 
 

Новини кардіології завжди є довгоочікуваними, бо серцево-судинна патологія стає на перше місце за смертністю серед усіх хвороб людства. Черговий щорічний конгрес Європейського товариства кардіологів відбувся 25-29 серпня в Мюнхені (Німеччина), який входить в першу трійку найбільш значущих міжнародних наукових заходів. В роботі Конгресу брали участь більше 31 тисячі делегатів із 150 країн  і 5 контінентів світу.

Наукова програма конгресу Європейського товариства кардіологів включала понад 500 симпозіумів та сесій за участю як визнаних міжнародних експертів, так і клініцистів, молодих вчених з різних держав. Європейський конгрес висвітлював 400 тем з кардіології та супутнім станам.

 Найбільш відвідуваними науковими засіданнями конгресу Європейського товариства кардіологів є сесії Hоt Line (Гаряча лінія), на яких  були представлені результати нових клінічних досліджень з різних напрямків кардіології. Наприклад передивлялися результати з призначень аспірину хворим з серцево-судинним ризиком у дослідженні ARRIVE (Aspirin to Reduce Risk of Initial Vascular Events), застосування омега-3 жирних кислот у хворих на цукровий діабет ASCEND, призначення нового антикоагулянта ривароксабану у хворих на серцеву недостатність COMMANDER HF (наша академія також приймала участь в цьому відомому клінічному дослідженні), визначення користі призначення нового антитромбоцитарного препарату тікагрилору разом з аспірином  GLOBAL LEADERS TRIAL і результати цікавого клінічного дослідження впливу дієти на серцево-судинну патологію та смертність -  PURE.

Примітно, що для молодих кардіологів - майбутніх вчених були організовані 10 освітніх сесій із загальних питань кардіології, невідкладної допомоги, з інтервенційної кардіології, електрофізіології/абляції, медичної статистики, клінічних досліджень і алгоритмів встановлення клінічного діагнозу.

Відповідно до сформованої традиції, на конгресі були представлені оновлені клінічні рекомендації:

  • Артеріальна гіпертензія. Так, на сьогодні цільовий рівень артеріального тиску знизився до 130\85 мм рт ст і лікувати хворих рекомендовано комбінованою пігулкою)
  • Рекомендації по реваскуляризації міокарда­­
  • Четверте універсальне визначення інфаркта міокарда­­, до якого увійшло поняття МІNOKA
  • Серцево-судинні захворювання під час вагітності (лікування)
  • Синкопальні стани (Керівництво по діагностиці та лікуванню)

Завідувач кафедри кардіології професор Марина Долженко прийняла активну участь в роботі конгресу.