Search

 
 

5 - 6 червня 2018 відбувся клуб сімейного лікаря, терапевта, кардіолога у прифронтовій зоні в м. Бердянськ та м. Маріуполь, організований опорною кафедрою МОЗ зі спеціальності кардіологія НМАПО імені П.Л. Шупика. Основною темою заходу була: «Імплементація міжнародних рекомендацій 2017 року в роботу кардіолога, терапевта, сімейного лікаря».

Кожен рік кафедра кардіології приїздить до Маріуполя з лекціями про останні новини та проблеми кардіології. Як завжди, на лекторів чекали лікарі Маріуполя, які вже відвідували виїзний цикл ТУ нашої кафедри у березні 2015, майстер-класи у 2016, 2017 роках.

Цього року учасники зустрічей мали можливість відвідати майстер-класи з питань призначення антикоагулянтної терапії ( д.мед.н. І. Волошина), визначення цільового рівня артеріального тиску ( д.мед.н. Т. Пархоменко), питання лікування ускладнень грипу та ГРВІ ( к.мед.н. Л. Осипова).

Особливу зацікавленість викликав практичний тренінг з серцево-легеневої реанімації (В. Несукай), на питаннях імплементації міжнародних рекомендацій на артеріальну гіпертензію з клінічним розбором хворого з АГ та порушенням ритму серця зупинилась проф., д.мед.н., завідувач кафедри кардіології НМАПО імені П.Л. Шупика М. Долженко.

Між лікарями відбулася жвава дискусія щодо недоліків та позитивних ефектів препаратів для лікування фібриляції передсердь. Разом із доповідачами учасники зустрічей мали можливість обговорити питання правильного  формулювання діагнозу з адекватною оцінкою розвитку небажаних серцево-судинних подій.