Search

 
 

07 - 08 червня 2018  року в місті Київ відбувся конгрес  «Якість первинної медичної допомоги в ракурсі реформи», присвячений  100-річчю НМАПО імені П.Л. Шупика, в якому взяли участь провідні науковці та спеціалісти різних міст нашої країни та закордону (Ізраіль, Італія, Португалія, США, Франція).

У конгресі взяла участь доцент кафедри неврології №1 НМАПО імені П.Л. Шупика, д.мед.н.  Тетяна Насонова з доповіддю «Пацієнти з цереброваскулярними захворюваннями: когнітивні і психовегетативні порушення».

Часто першим  проявом  цереброваскулярних хвороб є поява емоційних та когнітивних розладів. Вони пов’язані з дисфункцією інтегративних неспецифічних структур головного мозку – лімбіко –ретикулярного комплексу, що є дуже чутливим до гіпоксії. Тому у пацієнта з  серцево-судинною патологією скарги на слабкість, швидку втомлюваність, дратливість, знижений настрій, які є першими ознаками ураження судин головного мозку та розвитку хронічної ішемії мозкової речовини. Пізніше приєднуються мотиваційні та когнітивні розлади, вегетативна дисфункція.  Окрім специфічного лікування серцево-судинного захворювання, для корекції когнітивних та психоемоційних розладів застосовують ноотропи, антидепресанти та анксіолітики. Але стимулюючий ефект на центральну нервову систему не завжди дозволяє застосовувати ці препарати у пацієнтів. Тому актуальним є пошук ефективних препаратів без стимулюючої дії. В останні роки вивчається можливість застосування вітамінів групи В при судинних та нейродегенеративних захворюваннях. Вітаміни групи В можуть знижувати рівень гомоцистеїнемії в людини, підвищення якої є фактором ризику розвитку атеросклерозу, тромбозів, судинних захворювань мозку й деменції. Крім того, гомоцистеїн збільшує ендотеліальну дисфункцію і оксидативний стрес. Тому доцільним є призначення комбінованих вітамінів групи В пацієнтам, що знаходяться в зоні ризику розвитку судинної деменції. 
Доповідь зацікавила публіку та викликала активне обговорення проблеми. Лікарі мали можливість поділитися власним досвідом та отримати найсучаснішу інформацію щодо діагностики та лікування когнітивних та емоційних розладів.