Search

 
 

20 червня 2018 року в місті Києві відбулася науково-практична конференція «Вибрані питання діагностики та лікування захворювань центральної та периферичної нервової системи», в якій взяла участь доцент кафедри неврології №1 НМАПО імені П.Л. Шупика, д.мед.н.  Тетяна Насонова.

Тетяна Іванівна виступила з доповіддю «Пацієнти з цереброваскулярними захворюваннями: когнітивні та психо-вегетативні порушення».

Цереброваскулярні хвороби часто дебютують емоційними та когнітивними розладами, що пов’язані з дисфункцією інтегративних неспецифічних структур головного мозку – лімбіко–ретикулярного комплексу. Коли пацієнт з серцево-судинною патологією скаржиться на слабкість, швидку втомлюваність, дратівливість, знижений настрій, лікар повинен запідозрити  ураження судин головного мозку та наявність хронічної ішемії мозкової речовини. Пізніше приєднуються мотиваційні та когнітивні розлади, вегетативна дисфункція. Окрім специфічного лікування серцево-судинного захворювання, для корекції когнітивних та психоемоційних розладів застосовують ноотропи, антидепресанти та анксіолітики. Але стимулюючий ефект на центральну нервову систему не завжди дозволяє застосовувати ці препарати у пацієнтів. Тому актуальним є пошук ефективних препаратів без стимулюючої дії. В останні роки вивчається можливість застосування вітамінів групи В при судинних та нейродегенеративних захворюваннях. Вітаміни групи В можуть знижувати рівень гомоцистеїнемії в людини, підвищення якого є фактором ризику розвитку атеросклерозу, тромбозів, судинних захворювань мозку й деменції. Крім того, гомоцистеїн збільшує ендотеліальну дисфункцію і оксидативний стрес. Тому є доцільним призначення комбінованих вітамінів групи В пацієнтам, що знаходяться в зоні ризику розвитку судинної деменції. 
Після доповіді слухачі мали можливість почути відповіді на свої питання. Учасники заходу були задоволені організацією та інформативністю доповідей.