Search

 
 

Старший викладач кафедри педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права к.психол.н. О. Костюк наприкінці квітня 2018 року, в якості експерта-психолога з питань психологічної підготовки поліцейських, взяла участь у прямому ефірі передачі «Тема дня» на одному з центральних телеканалів України.

Протягом тридцяти хвилин експерт разом із ведучою активно обговорювали теми психологічної підготовки нових поліцейських та їх готовності до роботи в складних умовах.

У сучасних умовах роботи дана тематика є дуже актуальною, оскільки поліцейські часто змушені працювати в стресових ситуаціях, де поведінка учасників події часто виходить за рамки звичайної. До прикладу, це підвищена агресивність або, навпаки, паніка та розгубленість, коли люди можуть перебувати в істериці або заціпенілими від жаху. Та й сам поліцейський - людина, яка теж може відчувати стрес.

О. Костюк звернула увагу на те, що додаткову напругу в стресових ситуаціях може викликати статус учасників події/конфлікту, наприклад, коли  один або декілька учасників можуть виявитися ветеранами АТО. До цього теж необхідно бути готовими. Також, при організації роботи поліцейських важливим є врахування психологічних навантажень, ефективність взаємодії з учасниками події, можливості психологічних тренінгів допомагати у збереженні психічного здоров'я, в тому числі ветеранів АТО.

Тож, для поліцейських велике значення набувають навики спілкування, володіння своїми емоціями, навики вирішення  конфліктних ситуацій тощо. 

Психолог підкреслила, що головним на що повинно бути орієнтовано психологічне навчання - є збереження психічного здоров'я поліцейських і всіх учасників подій, що вимагає втручання держави, яку уособлює поліція.

 

Повністю передачу можна подивитися за посиланням: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DBj2FAF3ZVcA&h=ATNDkP4XS5bcdSPhd95OypLkp3CAbZWMYGC1iFPb1QACDAtMsc-CzqUmqHBZwoFUbOWvoYTgCcGmVRLkuZw_8XhidphXPVQLLjErRyjXdtNJP-31.