Завершив свою роботу черговий цикл тематичного удосконалення «Громадське здоров’я в Україні: стратегія розвитку», який тривав два тижні (10.09. - 24.09.2018 р.).

Особливістю цього циклу стали жваві дискусії щодо сучасного етапу реформування системи охорони здоров’я України, особливо його законодавчої бази. Небайдужість до змін та майбутнього профілактичної медицини об’єднала слухачів та викладачів циклу, особливо під час обговорення проекту закону України «Про систему громадського здоров’я».

До участі у викладанні циклу були запрошені провідні вчені та відомі викладачі Академії (професори Д. Кирик, Л. Хіміон, Г. Пілягина, доцент Ф. Лапій), головний лікар Міського центру здоров’я к. мед. н. О. Стойко, що дозволило представити різні точки зору на процеси формування та розбудови системи громадського здоров’я в Україні, обговорити найбільш детально шляхи вирішення сучасних викликів.

Формат ТУ – одна з сучасних форм навчання, яка дозволяє гнучко реагувати на потреби слухачів. Цього разу, на прохання слухачів, були додатково розглянуті та/або розширені питання: «Держаний соціально-гігієнічний моніторинг», «Сучасні тенденції поширення неінфекційних захворювань», «Профілактика стресів та комунікації в умовах невизначеності», проведена дискусія-дебати на тему «Роль лабораторних центрів у розбудові системи громадського здоров’я в Україні».

Не дивно, що у виступах на заключній конференції лунали пропозиції продовжити навчання на циклі з 2 тижнів до 1 місяця. Висловлювалося задоволення від професійного спілкування, небайдужості кожного викладача до представленої їм тематики та загальної позитивної атмосфери, яка сприяла найкращому обміну досвідом між науковцями та практиками профілактичної медицини.

Колектив кафедри дякує лікарям, які представляли Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України, а також Михайлу Мацюрі (заступник головного лікаря ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України») за небайдужість до сучасних проблем та навчання, активні виступи під час занять, численні питання, доречні приклади з практичної діяльності. Талант М. Мацюри проявився написанням віршів-вражень, якими він поділився з присутніми на заключній конференції. Поетичні роздуми про навчання, про життя здивували та запам'яталися всім.

Кафедра готується до проведення наступного циклу з громадського здоров'я. Символічно, що його проведення заплановане на кінець жовтня – початок листопада – час святкування 100-я нашої Alma Mater.