20 - 21 вересня 2018 року в Києві проходила міжнародна науково-практична конференція «Сучасні досягнення у лікуванні пухлин шлунково-кишкового тракту», що була організована Національним інститутом раку за участю фахівців з США та Італії.

У роботі конференції взяли активну участь завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика д. мед. н., доцент С. Саволюк з співробітниками кафедри, клінічними ординаторами, лікарями-інтернами І року навчання. Організація конференції здійснювалася під егідою Європейської асоціації хірургів онкологів (ESSO), Української спілки онкохірургів (УСО) та Української асоціації розвитку інформаційних технологій у медицині (УАРІТМ), активним членом яких є д. мед. н., доцент С. Саволюк.

Програма конференції включала в себе доповіді з актуальних проблем онкохірургії травного каналу, розбір цікавих та складних клінічних випадків, результатів впровадження лапароскопічних та ендоскопічних малоінвазивних методів та протоколу хірургії швидкого відновлення (Fast Track Surgery) та телемарафон Live Surgery (лапароскопічна резекція печінки, геміколектомія, передня резекція прямої кишки, шлунку). Головна мета конференції – обмін досвідом виконання лапароскопічних операцій з приводу онкологічних захворювань шлунково-кишкового тракту в провідних установах світу та нашої держави, зокрема в хірургічній клініці кафедри хірургії та судинної хірургії Академії він чималий – це понад 100 ургентних та планових операцій лапароскопічним доступом, що виконані в умовах впровадження протоколу хірургії швидкого відновлення з приводу пухлинних утворень черевної порожнини, серед них лапароскопічна резекція шлунку та гастректомія, лівобічна та правобічна геміколектомія, резекція поперековоободової кишки, передня резекція прямої кишки, дистальна резекція підшлункової залози, резекції печінки, TAMIS прямої кишки.

У цьому контексті була доречною та цікавою зустріч д. мед. н., доцента С. Саволюка  з завідувачем відділенням гепатохірургії Шпиталю Сан-Рафаель, професором Luca Aldrighetti, який на конференції представив унікальний досвід (понад 900) виконання лапароскопічних втручань на печінці в умовах впровадження хірургії швидкого відновлення (Fast Track Surgery), щодо обміну досвідом застосування передових хірургічних технологій (лапароскопія) та запрошення на стажування в хірургічні клініки.

Загалом, в роботі конференції взяло участь понад 200 фахівців з профільних установ України, всі отримали багато цікавої та корисної інформації для щоденної хірургічної праці, і переконання, що, незважаючи на скрутні часи в нашій державі, українська онкохірургія розвивається в ритмі світових хірургічних трендів.