Зважаючи на те, що кількість людей з ожирінням або метаболічними дисфункціями зростає в геометричній прогресії не тільки в Україні, але і у всьому світі, співробітники кафедри загальної та невідкладної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика взяли активну участь в 37th Annual Conference of International Medical Sciences Academy 24th and 25th August 2018, Glasgow (37-ма щорічна конференція Міжнародної академії медичних наук 24 - 25 серпня 2018, Глазго).

На даній конференціїї професор Євген Колесников виступив з доповіддю на тему «Morbid Obesity as Somatic and Asthetic in 21st Century Medicine: Surgicai Treatment of Morbidly Obese Patients» (Морбідне ожиріння, як соматична та естетична проблема медицини 21 століття: хірургічне лікування пацієнтів з морбідним ожирінням) тривалістю 30 хвилин та «Pioneering in the Laparoscopic Surgical Treatment of Acute Necrotizing Pancreatitis» (Вперше в світі виконане лапароскопічне хірургічне лікування гострого деструктивного панкреатиту) тривалістю 15 хвилин.

У першій доповіді був представлений досвід лікування хворих на ожиріння не тільки в клініках США (де до цього працював професор Колесников), але і власний досвід, здобутий в Україні на клінічній базі кафедри в Київській міській клінічній лікарні №6 під керівництвом головного лікаря, завідувача кафедри д.мед.н. Вадима Крижевського. Розроблена унікальна техніка оперативного втручання з мінідоступу до 8 см.

У другій доповіді був представлений перший світовий досвід лікування гострого деструктивного панкреатиту (в ХХ столітті) на базі Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова.

Доповіді були відзначені нагородами та почесними грамотами.