Наукові дослідження та інновації визнані в усьому світі одним з найважливіших механізмів економічного зростання, соціально-економічного розвитку і освіти. В останні роки вони відіграють особливо важливу роль як в економіці, так і в збереженні загального здоров'я нації.

Саме тому молоді вчені сьогодні є тим пулом, з якого з'являються наукові керівники завтрашнього дня. Майбутня наукова система будь-якої країни формується сьогодні і багато в чому визначається ефективністю роботи і підтримкою молодих талантів.

Для виконання подібних завдань Асоціація анестезіологів України 15 вересня 2018 року, в рамках Конгресу анестезіологів України, провела конкурс наукових робіт молодих вчених.

Метою конкурсу була інтеграція молодих українських дослідників у наукове співтовариство для підвищення їх професійного та наукового рівня, обміну досвідом в галузі медицини і мотивації їхньої праці.

Для участі в конкурсі серед майже шістдесяти робіт було відібрано 14 найбільш актуальних досліджень.

У конкурсній програмі брали участь представники кількох наукових шкіл та лікувальних закладів з різних областей України (м. Київ, м. Дніпро, м. Луцьк, м. Краматорськ тощо).

Серед робіт, що пройшли конкурсний відбір, 5 було представлено кафедрою Анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П. Л. Шупика, що склало більше 35% від усіх праць, що взяли участь у конкурсі.

Такі цифри говорять про широкий і багатоскладовий підхід кафедри до наукових досліджень. Представлена кафедрою тематика охоплювала як прикладні, так і теоретичні аспекти сучасної медицини.

Переможцем конкурсу стала представниця кафедри Анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П. Л. Шупика, аспірант очної вечірньої форми навчання Таїсія Данчина (науковий керівник - проф. О. Лоскутов), яка представила дослідження, присвячене інноваційному напрямку анестезіології – малоопіоїдній анестезії.

За зайняте перше місце Т. Данчина отримала грант для участі в конгресі Euroanaesthesia - 2019, який відбудеться наступного року у м. Відень (Австрія).

Нагородження переможців проводив голова Асоціації анестезіологів України проф. С. Дубров.

З нашої точки зору, даний конкурс є важливим інструментом підтримки молодих вчених в Україні.

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П. Л. Шупика, висловлює вдячність усім організаторам Конгресу анестезіологів України і особисто проф. С. Дуброву за таку актуальну інновацію, якою є організований конкурс наукових робіт молодих дослідників України.