05 серпня 2018 року асистент кафедри загальної та невідкладної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика к.мед.н. Роман Іванченко, якого курує завідувач кафедри д.мед.н. Вадим Крижевський, був запрошений на телеканал UA:ПЕРШИЙ - головний телевізійний канал України - на прямий ефір для участі в програмі «Доброго ранку, Країно! Ера-медіа» з приводу актуальної проблеми «Рани та ранові інфекції в житті пересічного українця».

Були розглянуті наступні питання:

1. Дії пересічного українця при порізах.
  2. Долікарська допомога при ранах в побутових умовах.
  3. Використання природних антисептиків (часник, цибуля, мед, олія): так чи ні?
  4. Що робити коли під раною почало гноїтися?

Роман Іванченко підсумовав, що в першу чергу пересічний українець повинен володіти навичками надання першої долікарської допомоги, щоб врятувати своє життя чи життя оточуючих до надання кваліфікованої медичної допомоги. По друге, не боятись звертатися до лікаря зі своїми проблемами, яку б мізерну небезпеку (на погляд паціента) здоров’ю вони не несли. Оскільки ризик, в повному обсязі, може оцінити тільки лікар а\або людина з медичною освітою.

Виступ можна подивитися в записі, в посиланні на інтернет ресурсі YouTube, яке додається нижче з 02:41:00 до 02:52:00